Марія Антоніна Кратохвіль

Have a question? Ask in chat with AI!

Марія Антоніна Кратохвиль: героїчна черниця, яка боролася проти нацистів і віддала своє життя за інших

Хто така Марія Антоніна Кратохвиль?

Марія Антоніна Кратохвиль була черницею католицької церкви, яка була беатифікована Папою Іваном Павлом ІІ як одна із 108 мучеників Другої світової війни. Вона намагалася допомогти євреям вижити під час Голокосту.

Раннє життя

Марія Антоніна Кратохвиль народилася 21 серпня 1881 року в містечку Камінь-Каширський на Волині (тоді частина Російської імперії). Вона була дочкою Францішека і Софії Кратохвиль, які мали ще семеро дітей.

Релігійне життя

Кратохвиль вступила до школи Сестер Нотр-Дам в 1903 році. У 1910 році вона склала перші чернечі обіти і прийняла ім'я Марія Антоніна. У 1913 році вона склала вічні обіти і стала повноцінним членом ордену.

Робота з євреями

Під час Другої світової війни Кратохвиль була призначена директором школи Сестер Нотр-Дам в місті Луцьк. У той же час вона почала працювати з євреями, які намагалися врятуватися від нацистів. Кратохвиль допомагала їм знайти укриття, їжу і медичну допомогу.

Арешт і смерть

У 1941 році Кратохвиль і кілька інших черниць були заарештовані німцями за антинацистську діяльність. Їх відправили до в'язниці, де вони зазнали жорстоких тортур. У січні 1942 року Кратохвиль захворіла на тиф і померла 7 жовтня 1942 року.

Беатифікація

У 2002 році Кратохвиль була беатифікована Папою Іваном Павлом ІІ. Вона була визнана мученицею, яка віддала своє життя за інших.

Висновок

Марія Антоніна Кратохвиль була героїчною черницею, яка боролася проти нацистів і віддала своє життя за інших. Вона є прикладом мужності, співчуття і самопожертви.

Запитання, що часто задаються

  • Коли народилася Марія Антоніна Кратохвиль?
  • В якому місті вона працювала під час Другої світової війни?
  • Яку допомогу вона надавала євреям?
  • Коли і за що її було заарештовано?
  • Коли і від чого вона померла?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Каліберда Іван Опанасович
Следующая запись Гуцульщина (поїзд)

⚡⚡⚡