Меморіальний музей академіка Є.О. Патона, кабінет Б.Є. Патона

Have a question? Ask in chat with AI!

Історія створення меморіального музею всесвітньовідомого ученого в галузі зварювальних процесів і мостобудівника академіка Євгена Оскаровича Патона

Зародження ідеї

Історія створення меморіального музею академіка Євгена Оскаровича Патона розпочинається з виникнення ідеї вшанувати пам'ять цього видатного вченого, інженера і організатора науки. Євген Оскарович Патон (1870-1953) був одним з основоположників зварювальної справи у світі, автором понад 1000 наукових робіт, засновником і першим директором Інституту електрозварювання АН УРСР (нині НАН України), академіком АН УРСР і АН СРСР, Героєм Соціалістичної Праці. У 1972 році, у зв'язку з 100-річчям з дня народження Є.О. Патона, було прийнято рішення про створення меморіального музею вченого.

Реалізація проекту

Для реалізації проекту було обрано приміщення кабінету Є.О. Патона в новому корпусі Інституту електрозварювання, яке він займав з 1945 по 1953 рік. Кабінет був ретельно відтворений, що дозволило зберегти його унікальну атмосферу. В якості експонатів виступили особисті речі Євгена Оскаровича, книги, документи, наукові прилади та фотографії.

Відкриття музею

Меморіальний музей Є.О. Патона був урочисто відкритий 20 січня 1974 року, в день 104-ої річниці з дня народження вченого. З тих пір музей став центром вшанування пам'яті Євгена Оскаровича та популяризації його наукової спадщини.

Експозиція музею

Експозиція музею складається з кількох розділів, які висвітлюють різні аспекти життя і діяльності Є.О. Патона. В першому розділі представлені особисті речі вченого, включаючи його робочу куртку, інструменти, книги та фотографії. У другому розділі розповідається про наукову діяльність Євгена Оскаровича, його внесок у розвиток зварювальної справи та мостобудування. У третьому розділі висвітлюється громадська діяльність Є.О. Патона, його участь в управлінні АН УРСР і АН СРСР, а також його роль у підтримці молодих учених.

Значення меморіального музею

Меморіальний музей Є.О. Патона має велике значення для науки, освіти та культури України. Музей служить місцем зберігання унікальних експонатів, пов'язаних з життям і діяльністю вченого, а також місцем проведення наукових конференцій, семінарів і виставок. Музей відвідують учні, студенти, вчені та фахівці з різних країн світу, які бажають ознайомитися з науковою спадщиною Є.О. Патона та почерпнути натхнення для своєї роботи.

Часто задаваемые вопросы

 1. Коли був створений меморіальний музей Є.О. Патона?
  Відповідь: У 1974 році.

 2. Де розташований меморіальний музей Є.О. Патона?
  Відповідь: У Києві, по вулиці Казимира Малевича, 11.

 3. Які експонати можна побачити в меморіальному музеї Є.О. Патона?
  Відповідь: Особисті речі вченого, книги, документи, наукові прилади та фотографії.

 4. Якими розділами складається експозиція меморіального музею Є.О. Патона?
  Відповідь: Експозиція музею складається з трьох розділів: "Особисті речі Євгена Оскаровича Патона", "Наукова діяльність Євгена Оскаровича Патона" та "Громадська діяльність Євгена Оскаровича Патона".

 5. Яке значення має меморіальний музей Є.О. Патона?
  Відповідь: Меморіальний музей Є.О. Патона має велике значення для науки, освіти та культури України. Музей служить місцем зберігання унікальних експонатів, пов'язаних з життям і діяльністю вченого, а також місцем проведення наукових конференцій, семінарів і виставок.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Зіньківська міська громада
Следующая запись Алекс Роу