Метробудівників (станція метро, Дніпро)

Have a question? Ask in chat with AI!

«Метробудівників» — станція Центрально-Заводської лінії Дніпровського метрополітену

Огляд

«Метробудівників» — станція Центрально-Заводської лінії Дніпровського метрополітену. Розташована між станціями «Вокзальна» та «Металургів» і розташована під проспектом Богдана Хмельницького, неподалік від зупинки громадського транспорту «Вулиця Материнська». Станція була відкрита 29 грудня 1995 року і названа на честь метробудівників, які будували Дніпровський метрополітен.

Історія

Будівництво станції «Метробудівників» почалося в 1989 році. Станція повинна була бути відкрита до кінця 1992 року, але через фінансові труднощі відкриття було відкладено на три роки. 29 грудня 1995 року станція «Метробудівників» нарешті була відкрита для пасажирів.

Архітектура

Станція «Метробудівників» має односклепінну конструкцію з двома рядами колон по центру залу. Склепіння станції виконано з монолітного залізобетону, а колони з мармуру. Платформа станції викладена гранітом. Станція «Метробудівників» має два виходи на поверхню, які ведуть до проспекту Богдана Хмельницького та вулиці Материнської.

Оформлення

Станція «Метробудівників» має просте і лаконічне оформлення. Стіни станції пофарбовані в білий колір, а підлога викладена сірим гранітом. Стеля станції оформлена підзорами з алюмінієвих панелей, які надають станції сучасного вигляду. Єдиним декоративним елементом станції є панно із зображенням метробудівників, яке встановлено на торцевій стіні станції.

Послуги

На станції «Метробудівників» є:

 • Каси продажу квитків
 • Автомати з продажу квитків
 • Банкомати
 • Кафе
 • Кіоски з газетами та журналами
 • Туалети

Цікаві факти

 • Станція «Метробудівників» є найглибшою станцією Дніпровського метрополітену. Її глибина сягає 24 метрів.
 • Станція «Метробудівників» є однією із найзавантаженіших станцій Дніпровського метрополітену. Середня кількість пасажирів на добу становить понад 40 тисяч осіб.
 • На станції «Метробудівників» був знятий один із епізодів фільму «Кіборги».

Висновок

«Метробудівників» — сучасна і зручна станція Дніпровського метрополітену. Вона має просте і лаконічне оформлення, а також надає всі необхідні послуги пасажирам. Станція «Метробудівників» є важливим транспортним вузлом Дніпра і щодня перевозить велику кількість пасажирів.

Часті питання

 1. Де знаходиться станція «Метробудівників»?
  Станція «Метробудівників» знаходиться під проспектом Богдана Хмельницького, неподалік від зупинки громадського транспорту «Вулиця Материнська».
 2. Коли була відкрита станція «Метробудівників»?
  Станція «Метробудівників» була відкрита 29 грудня 1995 року.
 3. Яку глибину має станція «Метробудівників»?
  Станція «Метробудівників» є найглибшою станцією Дніпровського метрополітену. Її глибина сягає 24 метрів.
 4. Скільки пасажирів перевозить щодня станція «Метробудівників»?
  Станція «Метробудівників» є однією із найзавантаженіших станцій Дніпровського метрополітену. Середня кількість пасажирів на добу становить понад 40 тисяч осіб.
 5. Які послуги надає станція «Метробудівників»?
  На станції «Метробудівників» є каси продажу квитків, автомати з продажу квитків, банкомати, кафе, кіоски з газетами та журналами і туалети.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Братчук Олександр Петрович
Следующая запись Попелюшка (мультфільм, 1950)