מה ההבדל בין בעיטה חופשית לבעיטה חופשית בכדורגל

Have a question? Ask in chat with AI!

מה ההבדל בין בעיטה חופשית לבעיטה חופשית בכדורגל?

כדורגל הוא משחק קבוצתי תובעני פיזית ומנטלית הדורש מיומנות וכושר גבוה. לאורך משחק מתרחשים אירועים שונים המחייבים את השופט לשרוק לעבירה ולתת בעיטה חופשית לקבוצה הנפגעת. במאמר זה נבחן את ההבדלים בין בעיטות חופשיות לבעיטות עונשין בכדורגל.

1. סיבות לבעיטות חופשיות

בעיטות חופשיות ניתנות לרוב כאשר שחקן עובר עבירה כמו בעיטה, התחזות לעבירה, נגיעת יד מכוונת בכדור, דחיפה או משיכה של שחקן יריב. השופט יכול לשרוק לבעיטה חופשית ישירה או עקיפה בהתאם לחומרת העבירה וחומרת הנזק שנגרם לקבוצה הנפגעת.

1.1. בעיטה חופשית ישירה

בעיטה חופשית ישירה מוענקת כאשר השופט סבור כי העבירה חמורה מספיק כדי לאפשר לשחקן הבועט לבעוט ישירות לשער היריב ולנסות לכבוש שער.

1.2. בעיטה חופשית עקיפה

בעיטה חופשית עקיפה ניתנת כאשר השופט סבור כי העבירה חמורה מספיק כדי להעניק לנפגעים בעיטה חופשית, אך לא מספיק כדי לאפשר להם לבעוט ישירות לשער היריב. בבעיטה חופשית עקיפה השחקן הבועט חייב למסור את הכדור לשחקן אחר בקבוצתו לפני שהוא יכול לנסות לכבוש שער.

2. סיבות לבעיטות עונשין

בעיטות עונשין ניתנות לרוב כאשר שחקן מבצע עבירה ברחבת העונשין של קבוצתו. העבירות הנפוצות ביותר המובילות לבעיטות עונשין הן עבירות על שחקן יריב ברחבה, נגיעת יד מכוונת בכדור בתוך הרחבה והכשלת שחקן יריב ברחבה.

3. מיקום הביצוע

בעיטות חופשיות יכולות להינתן בכל מקום על המגרש, בעוד שבעיטות עונשין תמיד ניתנות ברחבת העונשין של הקבוצה המבצעת את העבירה.

4. מחסום שחקנים

בבעיטות חופשיות מותר לשחקני הקבוצה המגנה ליצור מחסום שחקנים כדי לחסום את הבעיטה של השחקן הבועט. בשונה מכך, בבעיטות עונשין אסור לשחקני הקבוצה המגנה ליצור מחסום שחקנים והם חייבים להיות במרחק של לפחות 9.15 מטרים מהכדור בזמן הבעיטה.

5. סיכוי לכבוש שער

לבעיטות עונשין בדרך כלל יש סיכוי גבוה יותר לכבוש שער מאשר לבעיטות חופשיות. זאת משום ששחקן הבועט בבעיטת עונשין נמצא קרוב יותר לשער ויש לו זווית טובה יותר לבעוט.

6. טקטיקות

בעיטות חופשיות ובעיטות עונשין מצריכות גישות טקטיות שונות. בבעיטות חופשיות, הקבוצה הבועטת תנסה ליצור מצב בו שחקן אחד יהיה פנוי כדי לבעוט לשער, בעוד שהקבוצה המגנה תנסה להציב מחסום שחקנים כדי לחסום את הבעיטה. בבעיטות עונשין, השחקן הבועט ינסה לבעוט את הכדור לפינה אחת של השער, בעוד שהשוער ינסה לנחש לאן הוא יבעט ולעצור את הבעיטה.

סיכום

בעיטות חופשיות ובעיטות עונשין בכדורגל הן שתי דרכים שונות להעניק לקבוצות יתרון במשחק. בעיטות חופשיות מוענקות כאשר שחקן עובר עבירה, בעוד שבעיטות עונשין ניתנות כאשר שחקן מבצע עבירה ברחבת העונשין של קבוצתו. לבעיטות עונשין בדרך כלל יש סיכוי גבוה יותר לכבוש שער מאשר לבעיטות חופשיות.

שאלות נפוצות

1. מה ההבדל העיקרי בין בעיטה חופשית לבעיטת עונשין?
בעיטות חופשיות ניתנות כאשר שחקן מבצע עבירה, בעוד שבעיטות עונשין מוענקות כאשר שחקן מבצע עבירה ברחבת העונשין של קבוצתו.

2. אילו סוגים של בעיטות חופשיות יש?
ישנם שני סוגים של בעיטות חופשיות: ישירות ועקיפות. בעיטות חופשיות ישירות מאפשרות לשחקן הבועט לבעוט ישירות לשער היריב, בעוד שבעיטות חופשיות עקיפות דורשות מהשחקן הבועט למסור את הכדור לשחקן אחר בקבוצתו לפני שהוא יכול לנסות לכבוש שער.

3. איזה סוג של בעיטות חופשיות מסוכן יותר?
בעיטות חופשיות ישירות מסוכנות יותר מבעיטות חופשיות עקיפות, מכיוון שהן מאפשרות לשחקן הבועט לבעוט ישירות לשער היריב.

4. מה ההבדל בין בעיטת עונשין לבעיטה חופשית ישירה?
בעיטת עונשין מוענקת כאשר שחקן מבצע עבירה ברחבת העונשין של קבוצתו, בעוד שבעיטה חופשית ישירה מוענקת כאשר שחקן מבצע עבירה בכל מקום אחר על המגרש.

5. מה ההבדל העיקרי בין בעיטת עונשין לבעיטה חופשית עקיפה?
בעיטת עונשין מוענקת כאשר שחקן מבצע עבירה ברחבת העונשין של קבוצתו, בעוד שבעיטה חופשית עקיפה מוענקת כאשר שחקן מבצע עבירה בכל מקום אחר על המגרש. בנוסף, בבעיטת עונשין אסור לשחקני הקבוצה המגנה ליצור מחסום שחקנים, בעוד שבבעיטה חופשית עקיפה מותר להם לעשות זאת.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись BOLESŤ V ČEĽUSTI NA PRAVEJ STRANE
Следующая запись HVORFOR STUDERE HISTORIE?