MIKS KEEL VALUTAB

Have a question? Ask in chat with AI!

Miks keel valutab?

Kui keelt valutab, võib see olla sümptomiks paljudele erinevatele terviseprobleemidele. Üks levinum põhjus on suukuivus. Kui suu ei ole piisavalt niisutatud, võivad keele rakud muutuda ärritunud ja valulikuks. Tavaliselt on suukuivus tingitud sellest, et inimene ei joo piisavalt vett. Mõned ravimid, nagu näiteks antidepressandid ja diureetikumid, võivad samuti põhjustada suukuivust.

Suukahjustused


Suukuivuse kõrval võivad keelevalu põhjustada ka suukahjustused. Näiteks võite olla hammustanud oma keelt või põletanud seda kuuma toiduga. Kui teil on suus herpes, võib see samuti põhjustada keelevalu.

Infektsioonid


Keelevalu võib põhjustada ka infektsioon. Näiteks võib keelevalu põhjustada seennakkus, mida nimetatakse suutükaks. Suutükk on levinud lastel ja inimestel, kelle immuunsüsteem on nõrgestatud.

Toitumispuudused


Keelevalu võib põhjustada ka toitumispuudused. Näiteks võib keelevalu põhjustada raua, B12-vitamiini või folaadi puudus.

Meditsiinilised seisundid


Mõned meditsiinilised seisundid võivad samuti põhjustada keelevalu. Näiteks võib keelevalu põhjustada diabeet, Sjögreni sündroom või AIDS.

Millal pöörduda arsti poole?

Kui keelevalu kestab rohkem kui nädal, peaksite pöörduma arsti poole. Arst saab teid läbi vaadata ja määrata vajalikud uuringud, et selgitada välja keelevalu põhjuse.

Kuidas ravitakse keelevalu?

Keelevalu ravi sõltub selle põhjusest. Näiteks kui keelevalu on põhjustatud suukuivusest, võib arst soovitada kasutada suuvee või suupihustit. Kui keelevalu on põhjustatud suukahjustusest, võib arst soovitada kasutada valuvaigisteid või antibiootikume. Kui keelevalu on põhjustatud infektsioonist, võib arst soovitada kasutada seenevastaseid või bakteriaalseid ravimeid.

Korduma kippuvad küsimused:

1. Mis on keelevalu levinumad põhjused?


Keelevalu levinumad põhjused on suukuivus, suukahjustused, infektsioonid, toitumispuudused ja meditsiinilised seisundid.

2. Millal peaksin pöörduma arsti poole?


Kui keelevalu kestab rohkem kui nädal, peaksite pöörduma arsti poole.

3. Kuidas ravitakse keelevalu?


Keelevalu ravi sõltub selle põhjusest. Keelevalu põhjuseks võib olla suukuivus, suukahjustus, infektsioon, toitumispuudus või meditsiiniline seisund.

4. Kas keelevalu võib olla tõsise haiguse sümptom?


Jah, keelevalu võib olla tõsise haiguse sümptom. Näiteks võib keelevalu olla diabeedi, Sjögreni sündroomi või AIDSi sümptom.

5. Kuidas saab keelevalu ennetada?


Keelevalu saab ennetada, hoides suu niisutatud, vältides suukahjustusi, ravides infektsioone ja tagades, et teie toitumine oleks tasakaalustatud.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись PROČ JE JEDNO OKO VĚTŠÍ NEŽ DRUHÉ
Следующая запись BERAPA LAMA KAKI SAKIT SETELAH PATAH