MIKS SÕRMED KOLLASEKS LÄHEVAD

Have a question? Ask in chat with AI!

Miks Sõrmed Kollaseks Lähevad?

Sissejuhatus

Kas olete kunagi märganud, et teie sõrmed on kollased? Kui jah, siis te pole üksi. Tegelikult on see üsna levinud probleem, millega paljud inimesed silmitsi seisavad. Kuid mis põhjustab sõrmede kollaseks muutumist? Ja mida saab teha, et seda vältida? Selles artiklis uurime põhjusi, miks sõrmed kollaseks muutuvad, ja anname näpunäiteid, kuidas seda vältida.

Põhjused

On mitmeid põhjuseid, miks sõrmed võivad kollaseks muutuda. Mõned levinumad põhjused on järgmised:

* Suitsetamine: Suitsetamine on üks peamisi põhjuseid, miks sõrmed kollaseks muutuvad. Sigarettides sisalduv nikotiin põhjustab pigmentide kogunemist sõrmedele, mis võib aja jooksul kollaseks muutuda.
* Karotenemia: Karotenemia on seisund, mille korral nahk ja silmavalged muutuvad kollaseks. See on põhjustatud liigse beetakaroteeni tarbimisest, mis on pigment, mis leidub paljudes puuviljades ja köögiviljades, nagu porgandid, bataadid ja mangod.
* Seeninfektsioon: Seeninfektsioonid, nagu onühomükoos, võivad põhjustada sõrmede kollaseks muutumist. Seen võib nakatada küüsi ja nahka ümber küünte, põhjustades kollase värvimuutuse.
* Trauma: Sõrmevigastus, nagu näiteks põletus või lõige, võib põhjustada kollase värvimuutuse. See on tingitud sellest, et trauma võib põhjustada verevalumite teket, mis aja jooksul kollaseks muutuvad.
* Ravimid: Mõned ravimid, nagu näiteks tetratsükliin ja doksütsükliin, võivad põhjustada sõrmede kollaseks muutumist. See on tingitud sellest, et need ravimid võivad põhjustada pigmentide kogunemist nahas.

Vältimine

Kui te ei soovi, et teie sõrmed kollaseks muutuksid, on mitmeid asju, mida saate teha, et seda vältida:

* Vältige suitsetamist: Suitsetamine on üks peamisi põhjuseid, miks sõrmed kollaseks muutuvad. Kui te suitsetate, on parim viis kollaseks muutumise vältimiseks suitsetamisest loobuda.
* Sööge tervislikult: Sööge palju puuvilju ja köögivilju, mis sisaldavad beetakaroteeni. See aitab vältida karotenemia teket, mis võib põhjustada sõrmede kollaseks muutumist.
* Hoolitsege oma küünte eest: Hoidke oma küüned puhtana ja kuivana, et vältida seeninfektsioone. Kui teil on küünte seeninfektsioon, pöörduge arsti poole ravi saamiseks.
* Kaitske oma sõrmi traumast: Kandke kaitsevahendeid, kui teete tööd, mis võib põhjustada sõrmevigastusi. See aitab vältida kollaseks muutumise teket, mis on põhjustatud traumast.
* Rääkige oma arstiga: Kui te võtate ravimeid, mis võivad põhjustada sõrmede kollaseks muutumist, rääkige oma arstiga. Arst võib soovitada alternatiivset ravimit, mis ei põhjusta kollaseks muutumist.

Kokkuvõte

Sõrmede kollaseks muutumine on üsna levinud probleem, millega paljud inimesed silmitsi seisavad. Selleks on mitmeid põhjuseid, sealhulgas suitsetamine, karotenemia, seeninfektsioonid, trauma ja ravimid. Kui te ei soovi, et teie sõrmed kollaseks muutuksid, on mitmeid asju, mida saate teha, et seda vältida. Nende hulka kuuluvad suitsetamisest loobumine, tervislik toitumine, küünte eest hoolitsemine, sõrmede kaitsmine traumast ja arstiga rääkimine, kui te võtate ravimeid, mis võivad põhjustada sõrmede kollaseks muutumist.

KKK

1. Miks mu sõrmed muutuvad kollaseks?

* Sõrmede kollaseks muutumise kõige levinumad põhjused on suitsetamine, karotenemia, seeninfektsioonid, trauma ja ravimid.

2. Kuidas vältida sõrmede kollaseks muutumist?

* Sõrmede kollaseks muutumise vältimiseks võite teha mitmeid asju, sealhulgas suitsetamisest loobumine, tervislik toitumine, küünte eest hoolitsemine, sõrmede kaitsmine traumast ja arstiga rääkimine, kui te võtate ravimeid, mis võivad põhjustada sõrmede kollaseks muutumist.

3. Kas sõrmede kollaseks muutumine on tõsine probleem?

* Enamasti ei ole sõrmede kollaseks muutumine tõsine probleem. Siiski võib see olla märk aluseks olevast meditsiinilisest seisundist, nagu näiteks karotenemia või seeninfektsioon. Kui te olete mures oma sõrmede kollaseks muutumise pärast, on oluline pöörduda arsti poole, et välja selgitada põhjus ja saada vajalikku ravi.

4. Mida teha, kui mu sõrmed on kollased?

* Kui teie sõrmed on kollased, saate teha mitmeid asju, et seda vältida. Nende hulka kuuluvad suitsetamisest loobumine, tervislik toitumine, küünte eest hoolitsemine, sõrmede kaitsmine traumast ja arstiga rääkimine, kui te võtate ravimeid, mis võivad põhjustada sõrmede kollaseks muutumist.

5. Millal pöörduda arsti poole?

* Kui te olete mures oma sõrmede kollaseks muutumise pärast, on oluline pöörduda arsti poole, et välja selgitada põhjus ja saada vajalikku ravi. Arst võib soovitada mitmesuguseid ravivõimalusi, sõltuvalt põhjusest, mis põhjustab sõrmede kollaseks muutumist.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись KUN PUTIN KUOLEE
Следующая запись HVORDAN ØKE BLODSUKKERET RASKT