Міністерство охорони навколишнього природного середовища України (1991—1995)

Have a question? Ask in chat with AI!

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України


Огляд

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України — державний орган виконавчої влади, який здійснює державну політику та забезпечує реалізацію державного управління у сфері охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, природних ресурсів, у тому числі надр, вод, лісів та атмосферного повітря, а також з питань ядерної та радіаційної безпеки.

Історія створення та реорганізації

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України було створено у 1991 році в результаті реорганізації Державного комітету Української РСР з екології та раціонального природокористування.

У 1995 році Міністерство було реорганізовано у Міністерство охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, а у 2000 році — у Міністерство екології та природних ресурсів України.

У 2010 році Міністерство екології та природних ресурсів України було ліквідовано, а його функції передано Міністерству аграрної політики та продовольства України.

У 2020 році Міністерство охорони навколишнього природного середовища України було відновлено.

Основні завдання та функції

Основними завданнями Міністерства є:

 • здійснення державної політики в галузі охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, раціонального використання природних ресурсів, у тому числі надр, вод, лісів та атмосферного повітря;
 • розробка та реалізація державної політики щодо збереження біорізноманіття та забезпечення екологічної безпеки;
 • контроль за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, використання природних ресурсів, у тому числі надр, вод, лісів та атмосферного повітря;
 • розробка та реалізація державної політики у сфері поводження з відходами;
 • здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, використання природних ресурсів, у тому числі надр, вод, лісів та атмосферного повітря, а також у сфері поводження з відходами;
 • створення та ведення державного кадастру природних ресурсів, у тому числі надр, вод, лісів та атмосферного повітря.

Міністерство здійснює такі функції:

 • розробляє та реалізує державну політику в галузі охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, використання природних ресурсів, у тому числі надр, вод, лісів та атмосферного повітря;
 • здійснює контроль за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, використання природних ресурсів, у тому числі надр, вод, лісів та атмосферного повітря;
 • розробляє та реалізує державну політику у сфері поводження з відходами;
 • здійснює державний нагляд (контроль) у сфері охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, використання природних ресурсів, у тому числі надр, вод, лісів та атмосферного повітря, а також у сфері поводження з відходами;
 • створює та веде державний кадастр природних ресурсів, у тому числі надр, вод, лісів та атмосферного повітря.

Структура Міністерства

Міністерство очолює Міністр охорони навколишнього природного середовища України, який призначається та звільняється з посади Президентом України за поданням Прем’єр-міністра України.

Міністру підпорядковані перший заступник Міністра, заступники Міністра, державні секретарі Міністерства, керівники структурних підрозділів Міністерства.

Міністр охорони навколишнього природного середовища України

Міністром охорони навколишнього природного середовища України є Роман Абрамовський, який був призначений на цю посаду у червні 2020 року.

Висновок

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України є важливим органом державної влади, який здійснює державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, використання природних ресурсів. Діяльність Міністерства спрямована на збереження природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки та створення сприятливого навколишнього природного середовища для життя і діяльності людини.

Часті запитання

 1. Які основні завдання Міністерства охорони навколишнього природного середовища України?
 2. Основними завданнями Міністерства є здійснення державної політики в галузі охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, раціонального використання природних ресурсів, у тому числі надр, вод, лісів та атмосферного повітря, а також контроль за додержанням вимог законодавства у цій сфері.

 3. Які функції виконує Міністерство охорони навколишнього природного середовища України?
 4. Міністерство розробляє та реалізує державну політику в галузі охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, використання природних ресурсів, у тому числі надр, вод, лісів та атмосферного повітря, здійснює контроль за додержанням вимог законодавства у цій сфері, розробляє та реалізує державну політику у сфері поводження з відходами, здійснює державний нагляд (контроль) у сфері охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, використання природних ресурсів, у тому числі надр, вод, лісів та атмосферного повітря, а також у сфері поводження з відходами і створює та веде державний кадастр природних ресурсів, у тому числі надр, вод, лісів та атмосферного повітря.

 5. Хто очолює Міністерство охорони навколишнього природного середовища України?
 6. Міністерство очолює Міністр охорони навколишнього природного середовища України, який призначається та звільняється з посади Президентом України за поданням Прем’єр-міністра України.

 7. Яка структура Міністерства охорони навколишнього природного середовища України?
 8. Міністерство очолює Міністр охорони навколишнього природного середовища України, якому підпорядковані перший заступник Міністра, заступники Міністра, державні секретарі Міністерства, керівники структурних підрозділів Міністерства.

 9. Які основні напрямки діяльності Міністерства охорони навколишнього природного середовища України?
 10. Основними напрямками діяльності Міністерства є охорона навколишнього природного середовища, екологічна безпека, раціональне використання природних ресурсів, у тому числі надр, вод, лісів та атмосферного повітря, а також контроль за додержанням вимог законодавства у цій сфері.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Вулиця Шолом-Алейхема (Дніпро)
Следующая запись Віхола душ