MIS TÄHENDAB, KUI LEUKOTSÜÜTE ON NORMAALSEST VÄHEM

Have a question? Ask in chat with AI!

Mida tähendab, kui leukotsüüte on normaalsest vähem?

Leukotsüüdid on valged verelibled, mis aitavad organismil võidelda infektsioonide ja haigustega. Leukotsüütide arv veres võib varieeruda sõltuvalt mitmest tegurist, sealhulgas vanusest, soost, rassist ja tervislikust seisundist. Üldiselt on meeste leukotsüütide arv veres veidi suurem kui naistel. Eakatel inimestel on leukotsüütide arv veres tavaliselt madalam kui noortel inimestel.

Normaalse leukotsüütide arvu määratlemine võib olla keeruline, kuna see võib varieeruda sõltuvalt laborist, mille testi võetakse. Kuid üldiselt on normaalseks leukotsüütide arvuks veres peetakse 4000-11000 leukotsüüti mikrolitri kohta. Kui leukotsüütide arv veres on alla 4000 mikrolitri kohta, siis seda nimetatakse leukopeniaks.

Leukopenia võib olla põhjustatud mitmest erinevast tegurist, sealhulgas:

* Infektsioonid
* Autoimmuunhaigused
* Vähiravimeid
* Keemiaravi
* Luuüdihaigused
* Vitamiinide puudus
* Maksapuudulikkus
* Neerupuudulikkus
* Kilpnäärme alatalitlus

Leukopenia võib põhjustada mitmesuguseid sümptomeid, sealhulgas:

* Korduvad infektsioonid
* Palavik
* Väsimus
* Kehakaalu langus
* Öine higistamine
* Lihasvalud
* Luuvalu
* Tursed
* Verejooksud
* Sinikad

Kui Teil on leukopenia sümptomeid, siis on oluline pöörduda arsti poole. Arst võib teha vereanalüüsi, et kontrollida leukotsüütide arvu veres. Kui leukopenia on põhjustatud infektsioonist, siis võib arst määrata antibiootikume. Kui leukopenia on põhjustatud autoimmuunhaigusest, siis võib arst määrata immuunsüsteemi supresseerivaid ravimeid. Kui leukopenia on põhjustatud vähiravimeist, siis võib arst vähendada ravimite annust või muuta ravimi tüüpi.

Kolme tüüpi leukotsüüte

On kolme tüüpi leukotsüütide:

* Neutrofiilid on kõige levinumad leukotsüüdid veres. Neutrofiilid aitavad organismil võidelda bakteriaalsete infektsioonidega.
* Lümfotsüüdid aitavad organismil võidelda viiruslike infektsioonidega. Lümfotsüüdid toodavad ka antikehi, mis aitavad kaitsta organismi haiguste eest.
* Monotsüüdid aitavad organismil võidelda seente ja parasiitidega. Monotsüüdid võivad ka neelata võõrkehi, näiteks baktereid ja surnud rakke.

Kuidas vältida leukotsüütide arvu vähenemist?

Ei ole olemas kindlat viisi leukotsüütide arvu vähenemise vältimiseks, kuid on mõned asjad, mida saate teha oma immuunsüsteemi tugevdamiseks ja infektsioonide vältimiseks.

* Sööge tervislikku toitumist, milles on palju puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid.
* Tehke regulaarselt trenni.
* Saage piisavalt und.
* Vältige stressi.
* Pese käsi sageli seebi ja veega.
* Väldi kontakti haigetega inimestega.
* Võtke gripivaktsiini.

Kokkuvõte

Leukopenia on seisund, mille korral leukotsüütide arv veres on alla 4000 mikrolitri kohta. Leukopenia võib olla põhjustatud mitmest erinevast tegurist, sealhulgas infektsioonidest, autoimmuunhaigustest, vähiravimeist, keemiaravist, luuüdihaigustest, vitamiinide puudusest, maksa- ja neerupuudulikkusest ning kilpnäärme alatalitlusest. Leukopenia võib põhjustada mitmesuguseid sümptomeid, sealhulgas korduvad infektsioonid, palavik, väsimus, kehakaalu langus, öine higistamine, lihasvalud, luuvalu, tursed, verejooksud ja sinikad. Kui Teil on leukopenia sümptomeid, siis on oluline pöörduda arsti poole.

Korduma kippuvad küsimused

1. Mis on leukopenia?

Leukopenia on seisund, mille korral leukotsüütide arv veres on alla 4000 mikrolitri kohta.

2. Mis põhjustab leukopeniat?

Leukopeniat võivad põhjustada mitmed erinevad tegurid, sealhulgas infektsioonid, autoimmuunhaigused, vähiravimeid, keemiaravi, luuüdihaigused, vitamiinide puudus, maksa- ja neerupuudulikkus ning kilpnäärme alatalitlus.

3. Millised on leukopenia sümptomid?

Leukopenia võib põhjustada mitmesuguseid sümptomeid, sealhulgas korduvad infektsioonid, palavik, väsimus, kehakaalu langus, öine higistamine, lihasvalud, luuvalu, tursed, verejooksud ja sinikad.

4. Kuidas leukopeniat diagnoositakse?

Leukopenia diagnoositakse vereanalüüsi abil.

5. Kuidas leukopeniat ravitakse?

Leukopenia ravi sõltub selle põhjusest. Kui leukopenia on põhjustatud infektsioonist, siis võib arst määrata antibiootikume. Kui leukopenia on põhjustatud autoimmuunhaigusest, siis võib arst määrata immuunsüsteemi supresseerivaid ravimeid. Kui leukopenia on põhjustatud vähiravimeist, siis võib arst vähendada ravimite annust või muuta ravimi tüüpi.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись BERAPA KALI MATAHARI LEBIH BESAR DARI BUMI
Следующая запись อะไรคือความแตกต่างระหว่างยิมนาสติกจังหวะและยิมนาสติกกีฬา