Мовчанюк Володимир Сергійович

Have a question? Ask in chat with AI!

Володимир Сергійович Мовчанюк: Герой, що загинув за Україну

Дитинство та юність

Володимир Сергійович Мовчанюк народився 11 вересня 1983 року в селі Андрушівка Погребищенського району Вінницької області в простій українській родині. З дитинства Володимир вирізнявся своїм патріотизмом та любов'ю до України. Він завжди мріяв служити в армії та захищати свою країну. Після закінчення школи Володимир вступив до Вінницького національного технічного університету, де отримав спеціальність інженера-механіка. Після закінчення університету Володимир працював на місцевому підприємстві, але його мрія про військову службу не покидала його. Він часто відвідував військові частини, спілкувався з військовослужбовцями та вивчав військову історію.

Служба в армії

У 2014 році, коли розпочалася російсько-українська війна, Володимир Мовчанюк без вагань відправився до військкомату та записався добровольцем. Він пройшов навчальні збори та був направлений на передову в зону проведення антитерористичної операції. Служив у складі 17-го окремого мотопіхотного батальйону "Кіровоград" 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка. Володимир Мовчанюк брав участь у боях за Дебальцеве, Авдіївку, Мар'їнку та інші населені пункти Донбасу. Він проявив себе як мужній та відважний воїн, завжди готовий прийти на допомогу своїм побратимам. За свою службу Володимир Мовчанюк був нагороджений медаллю "Захиснику Вітчизни" та орденом "За мужність" III ступеня.

Подвиг

30 березня 2020 року Володимир Мовчанюк разом зі своїм відділенням потрапив у засідку диверсійно-розвідувальної групи противника в районі села Первомайське Ясинуватського району. Володимир знаходився на позиції гранатометника і вів вогонь по ворогу. Під час бою він виявив ворожий танк, який намагався атакувати його позиції. Володимир Мовчанюк точно вистрілив з гранатомета і підбив танк. Проте під час бою Володимир був тяжко поранений і помер на полі бою. За свій героїчний вчинок Володимир Сергійович Мовчанюк був посмертно нагороджений орденом "За мужність" II ступеня.

Пам’ять

Володимир Мовчанюк похований у своєму рідному селі Андрушівка Погребищенського району Вінницької області. Його ім'я викарбувано на меморіальній дошці загиблих воїнів АТО у Вінниці. Пам'ять про Володимира Мовчанюка живе в серцях його побратимів, рідних та друзів. Він назавжди залишиться в історії України як герой, який віддав своє життя за свободу та незалежність нашої країни.

Вшанування пам’яті

На честь Володимира Мовчанюка названо вулицю в його рідному селі Андрушівка. Також у школі, де він навчався, відкрито меморіальну дошку. Щороку в день загибелі Володимира Мовчанюка в його рідному селі проводиться мітинг-реквієм, на який збираються його побратими, рідні та друзі.

Питання та відповіді

Що стало причиною загибелі Володимира Мовчанюка?
Володимир Мовчанюк загинув під час виконання бойового завдання в результаті нападу диверсійно-розвідувальної групи противника.

Якими нагородами був нагороджений Володимир Мовчанюк?
Володимир Мовчанюк був нагороджений медаллю "Захиснику Вітчизни", орденом "За мужність" III ступеня та орденом "За мужність" II ступеня (посмертно).

Де похований Володимир Мовчанюк?
Володимир Мовчанюк похований у своєму рідному селі Андрушівка Погребищенського району Вінницької області.

Яке звання мав Володимир Мовчанюк?
Володимир Мовчанюк мав звання молодшого сержанта.

Які частини брав участь Володимир Мовчанюк?
Володимир Мовчанюк брав участь у складі 17-го окремого мотопіхотного батальйону "Кіровоград" 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка.Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Чуваші
Следующая запись Малієвецький водоспад

Последние темы форума