Мурманська операція (1942)

Have a question? Ask in chat with AI!

Зміст

 1. План операції
 2. Початок наступу
 3. Контрнаступ ворога
 4. Завершення операції
 5. Результати операції
 6. Висновки
 7. Часті запитання

Мурманська наступальна операція

План операції

Мурманська наступальна операція була наступальною операцією радянських військ, яка проводилася з 28 квітня по 13 травня 1942 року з метою розгрому німецьких військ на північному напрямку.

План операції передбачав наступ військ Карельського фронту та Північного флоту на мурманському напрямку з метою виходу на рубежі річки Західна Ліца та озера Чапр. Операція проводилася силами Карельського фронту та Північного флоту під командуванням віце-адмірала Арсенія Головка.

Початок наступу

28 квітня радянські війська перейшли в наступ на мурманському напрямку. Наступ розпочався з артилерійської підготовки, після якої радянська піхота перейшла в атаку. Війська Карельського фронту наступали в напрямку річки Західна Ліца, а війська Північного флоту — в напрямку озера Чапр.

Німецькі війська чинили опір, але радянські війська поступово просувалися вперед. До кінця першого дня наступу радянські війська прорвали німецьку оборону на глибину до 5 кілометрів.

Контрнаступ ворога

30 квітня німецькі війська перейшли в контрнаступ. Німецький контрнаступ був підтриманий авіацією та артилерією. Радянські війська змушені були відступити на деяких ділянках фронту.

Однак радянські війська зуміли зупинити німецький контрнаступ і відновити своє просування вперед. До 9 травня радянські війська вийшли на рубежі річки Західна Ліца та озера Чапр.

Завершення операції

13 травня радянські війська завершили Мурманську наступальну операцію. В результаті операції радянські війська розгромили німецькі війська на північному напрямку та вийшли на вигідні рубежі для подальшого наступу.

Результати операції

Мурманська наступальна операція стала першою великою перемогою радянських військ на північному напрямку війни. В результаті операції радянські війська:

 • Розгромили німецькі війська на мурманському напрямку.
 • Вийшли на вигідні рубежі для подальшого наступу.
 • Звільнили від німецьких військ ряд важливих населених пунктів.
 • Порушили німецькі плани захоплення Мурманська та Архангельська.

Висновки

Мурманська наступальна операція стала важливою подією у війні на північному напрямку. Перемога радянських військ у цій операції:

 • Сприяла підготовці майбутнього наступу на Карельському перешийку.
 • Підняла моральний дух радянських військ.
 • Вселила впевненість у перемогу над німецько-фашистськими загарбниками.

Часті запитання

 1. Які були цілі Мурманської наступальної операції?
 2. Цілями Мурманської наступальної операції були розгром німецьких військ на північному напрямку та вихід радянських військ на вигідні рубежі для подальшого наступу.

 3. Коли проводилася Мурманська наступальна операція?
 4. Мурманська наступальна операція проводилася з 28 квітня по 13 травня 1942 року.

 5. Які війська брали участь у Мурманській наступальній операції?
 6. У Мурманській наступальній операції брали участь війська Карельського фронту та Північного флоту.

 7. Які були результати Мурманської наступальної операції?
 8. В результаті Мурманської наступальної операції радянські війська розгромили німецькі війська на мурманському напрямку, вийшли на вигідні рубежі для подальшого наступу, звільнили від німецьких військ ряд важливих населених пунктів та порушили німецькі плани захоплення Мурманська та Архангельська.

 9. Яке значення Мурманської наступальної операції?
 10. Мурманська наступальна операція стала важливою подією у війні на північному напрямку. Перемога радянських військ у цій операції сприяла підготовці майбутнього наступу на Карельському перешийку, підняла моральний дух радянських військ та вселила впевненість у перемогу над німецько-фашистськими загарбниками.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Quebec Magnetic
Следующая запись Каннський кінофестиваль 2014