НАЙБІЛЬШ ЧАСТИМ УСКЛАДНЕННЯМ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ, ПІСЛЯ ПЕРЕНЕСЕННОГО COVID-19 Є:

Have a question? Ask in chat with AI!

Яка відповідь є правильною?

  • Загальна слабкість
  • Лихоманка
  • Порушення серцевого ритму
  • Абдомінальний біль

Найпоширеніше ускладнення у хворих на артеріальну гіпертензію після перенесеного COVID-19

Перенесена коронавірусна хвороба COVID-19 може мати тривалий негативний вплив на здоров’я, включаючи розвиток серцево-судинних захворювань у пацієнтів з артеріальною гіпертензією. Артеріальна гіпертензія, також відома як високий кров’яний тиск, є основним фактором ризику серцево-судинних ускладнень.

Після перенесеного COVID-19 у хворих на артеріальну гіпертензію часто виникають різноманітні ускладнення. Однак найбільш поширеним і небезпечним з них є порушення серцевого ритму.

Порушення серцевого ритму

Порушення серцевого ритму є основним ускладненням у хворих на артеріальну гіпертензію після перенесеного COVID-19. Коронавірус може безпосередньо пошкоджувати серцевий м’яз, викликаючи запалення та фіброз. Крім того, ускладнення COVID-19, такі як тромбоемболія легеневої артерії та міокардит, можуть порушувати електричну активність серця.

Порушення серцевого ритму можуть проявлятися в різний спосіб, включаючи:

* Тахікардія (пришвидшене серцебиття)
* Брадикардія (уповільнене серцебиття)
* Аритмія (нерегулярне серцебиття)
* Фібриляція передсердь
* Шлуночкова тахікардія
* Зупинка серця

Навіть незначні порушення серцевого ритму можуть призвести до зниження насосної функції серця, задишки, болю в грудях та непритомності. Тяжкі порушення, такі як фібриляція передсердь або шлуночкова тахікардія, можуть бути небезпечними для життя.

Інші ускладнення

Хоча порушення серцевого ритму є найбільш поширеним ускладненням у хворих на артеріальну гіпертензію після перенесеного COVID-19, можуть виникнути й інші ускладнення. До них належать:

* Миготлива аритмія
* Стенокардія
* Інфаркт міокарда
* Серцева недостатність
* Інсульт

Висновок

Перенесений COVID-19 може мати серйозні наслідки для серцево-судинного здоров’я у хворих на артеріальну гіпертензію. Найбільш поширеним і небезпечним ускладненням є порушення серцевого ритму, яке може викликати широкий спектр симптомів, від легких до небезпечних для життя. Важливо своєчасно діагностувати та лікувати порушення серцевого ритму для запобігання тяжких наслідків.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись ЕКСТРАКТ ЯКОЇ РОСЛИНИ НАЙЧАСТІШЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ \N1 СТАДІЇ ДОБРОЯКІСНОЇ ГІПЕРПЛАЗІЇ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ?
Следующая запись З ЯКОЮ МЕТОЮ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ХОРІОНІНОВА ПРОБА?