Найме-Султан

Have a question? Ask in chat with AI!

Фатма Найме-Султан: Життя та спадщина османської принцеси

Хто така Фатма Найме-Султан?

Фатма Найме-Султан (осман. فاطمه نعيمه سلطان‎ , «стримана» і «спокійна»; 5 вересня 1876 — прибл. 1945) — османська принцеса, донька султана Абдул-Гаміда II і Бідар-Кадин. Вона була однією з найвпливовіших жінок в Османській імперії в кінці 19-го — початку 20-го століття.

Дитинство та юність

Фатма Найме-Султан народилася в палаці Йилдиз в Константинополі 5 вересня 1876 року. Вона була найстаршою дитиною султана Абдул-Гаміда II і Бідар-Кадин, однієї з його улюблених наложниць. Фатма Найме виховувалася в гаремі, де отримала відмінну освіту. Вона вивчала Коран, арабську мову, перську мову, французьку мову, англійську мову, музику, танці та живопис.

Шлюб та сімейне життя

У 1895 році Фатма Найме-Султан вийшла заміж за Алі Хейдар Мірза, перського принца. Однак шлюб був невдалим, і вони розлучилися в 1903 році. У них не було дітей.

Політична діяльність

Після розлучення Фатма Найме-Султан повернулася до палацу Йилдиз і стала активно займатися політикою. Вона була близькою допирадницею свого батька і мала великий вплив на його рішення. Фатма Найме-Султан була прихильницею конституціоналізму і модернізації Османської імперії. Вона також виступала за права жінок і була однією з перших османських принцес, які носили відкриту чадру.

Ізгнання та смерть

У 1909 році султан Абдул-Гамід II був повалений з престолу, і Фатма Найме-Султан була вислана з країни. Вона жила в екзилі в Європі, спочатку в Італії, а потім у Франції. У 1922 році Фатма Найме-Султан повернулася до Туреччини, де жила в Стамбулі до своєї смерті в 1945 році.

Спадщина

Фатма Найме-Султан була впливовою жінкою в Османській імперії. Вона була прихильницею модернізації та конституціоналізму, а також виступала за права жінок. Після своєї смерті вона була похована в мавзолеї султана Абдул-Гаміда II в Стамбулі.

Запитання, що часто задаються:

  • Чому Фатма Найме-Султан була вислана з країни?
  • Які були політичні погляди Фатми Найме-Султан?
  • Якими були досягнення Фатми Найме-Султан?
  • Яким було особисте життя Фатми Найме-Султан?
  • Якою була спадщина Фатми Найме-Султан?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Кочубей Мотрона Василіївна
Следующая запись Андріанов Сергій Миколайович