Нетреба Діна Свиридівна

Have a question? Ask in chat with AI!

Діна Свиридівна Нетреба — Дослідниця Історії та Краєзнавець України

Діна Свиридівна Нетреба була невтомною дослідницею історії та культури України, яка присвятила своє життя збереженню та популяризації національних традицій. Вона народилася 22 серпня 1935 року в селі Миколаївка Маловисківського району Кіровоградської області. Після закінчення середньої школи Діна Свиридівна вступила до Київського педагогічного інституту імені О.М. Горького, де отримала спеціальність учителя російської мови та літератури.

Початок Краєзнавчої Діяльності

Після закінчення інституту Діна Свиридівна працювала вчителем у селі Глибоке Макарівського району Київської області. У 1965 році вона переїхала до смт Макарів, де очолила місцевий будинок культури. Саме в цей період розпочалася її активна краєзнавча діяльність. Вона заснувала та очолила макарівський районний історико-краєзнавчий клуб «Пошук», який став одним із найактивніших осередків краєзнавчого руху в Київській області.

Робота в Клубі «Пошук»

Під керівництвом Діни Свиридівни Нетреби клуб «Пошук» проводив археологічні розкопки, етнографічні дослідження, збирав та зберігав експонати для місцевого краєзнавчого музею, організовував екскурсії та лекції, а також проводив конференції та семінари. Завдяки її зусиллям було збережено та досліджено чимало унікальних пам’яток історії та культури Макарівського району.

Нагороди та Досягнення

Діна Свиридівна Нетреба була членом Національної Спілки краєзнавців України та лауреатом Державної премії України в галузі краєзнавства. У 2003 році їй було присвоєно звання «Відмінник освіти України». Вона була автором низки книг, присвячених історії та культурі Макарівського району, а також численних статей та публікацій у наукових журналах та газетах.

Спадщина Діни Нетреби

Діна Свиридівна Нетреба померла 6 листопада 2018 року у смт Макарів, Київська область. Однак її спадщина продовжує жити. Клуб «Пошук», заснований нею, продовжує свою діяльність, займаючись дослідженням та популяризацією історії та культури Макарівського району. У музеї клубу зберігаються тисячі експонатів, зібраних Діною Свиридівною, які свідчать про багату історію та культуру краю.

Висновок

Діна Свиридівна Нетреба була справжнім подвижником, який присвятив своє життя збереженню та популяризації української історії та культури. Її праці стали неоціненним внеском у розвиток українського краєзнавства, а її постать стала яскравим прикладом відданості рідній землі та її історії.

Часто Задані Питання

  1. Хто така Діна Свиридівна Нетреба?
  2. Діна Свиридівна Нетреба була видатним українським краєзнавцем, членом Національної Спілки краєзнавців України, засновником і керівником макарівського районного історико-краєзнавчого клубу «Пошук», Відмінником освіти України, автором низки книг з краєзнавства.

  3. Де народилася Діна Свиридівна Нетреба?
  4. Діна Свиридівна Нетреба народилася в селі Миколаївка Маловисківського району Кіровоградської області.

  5. Коли померла Діна Свиридівна Нетреба?
  6. Діна Свиридівна Нетреба померла 6 листопада 2018 року в смт Макарів, Київська область

  7. Які нагороди отримувала Діна Свиридівна Нетреба?
  8. Діна Свиридівна Нетреба була лауреатом Державної премії України в галузі краєзнавства. У 2003 році їй було присвоєно звання «Відмінник освіти України».

  9. Що заснувала Діна Свиридівна Нетреба?
  10. Діна Свиридівна Нетреба заснувала та очолила макарівський районний історико-краєзнавчий клуб «Пошук».


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Абрахам Френкель
Следующая запись I Want It All