Облога Тіра (315-314)

Have a question? Ask in chat with AI!

Облога Тіра (315-314) — П’ятнадцятимісячна Облога Тіра Антигоном Однооким

Передумови:

Після смерті Александра Македонського в 323 році до н.е., його імперія була розділена між його генералами, відомими як діадохи («наступники»).

Тір, фінікійське місто-держава, був одним з найбільш важливих і процвітаючих міст у Середземномор’ї. Він був стратегічно розташований на узбережжі Лівану і служив важливим торговим центром між Сходом і Заходом.

У 315 році до н.е. проти фінікійських міст почалися, спричинені труднощами зі збором податків. В результаті місто-держава Сідон повстала проти влади Антигона Одноокого.

Антигон Одноокий був одним з наймогутніших діадохів і контролював більшу частину Малої Азії. Він послав свою армію і флот у Фінікію, щоб придушити повстання. Сидон був швидко взятий, і Антигон повернув собі місто.

Облога Тіра:

Після перемоги в Сидоні, Антигон Одноокий звернув свій погляд на Тір. Він знав, що місто буде важко взяти, тому що він мав потужні укріплення, захищений морем і мав сильну морську флоту.

Антигон Одноокий взяв з собою велику армію і флот, щоб обложити Тір. Він осадив місто з суші та з моря. Облога почалася на початку 315 до н.е. і тривала півтора року.

Тірійці мужньо захищалися, і вони кілька разів перемагали сили Антигона. Вони відбивали атаки армії та виходили в море, щоб атакувати флот.

Падіння Тіра:

Облога витяглася на півтора року. Антигон одноокий запропонував жителям покинути місто і вирушити в Вавилон, проте тірійці відмовилися. Тому Антигон одноокий побудував дамбу, щоб з’єднати острів із материком і в кінцевому підсумку проник у місто.

Антигон Одноокий став архонтом і залишок міста розграбував. Тисячі жителів, в тому числі жінок і дітей, продали в рабство. Тір, який за правління династії Агезілая на вершині слави міг виставляти 500 військових кораблів і 30000 гоплітів, припинив своє існування, ставши форпостом Селевкідської імперії.

Наслідки:

Облога Тіра була одним з найбільш важливих подій у війні діадохів. Падіння Тіра означало кінець финикийского могутності в Середземномор’ї.

Антигон Одноокий, який здобув перемогу над Тіром, став одним з наймогутніших діадохів. Він згодом став царем Македонії і частини Малої Азії.

Висновок:

Облога Тіра була одним з найбільш важливих подій в історії Середземномор’я. Вона ознаменувала кінець фінікійської могутності і підйом діадохів.

Поширені запитання:

  1. Хто обложив Тір у 315 році до н.е.?
  2. Антигон Одноокий.

  3. Скільки часу тривала облога?
  4. Півтора року.

  5. Хто переміг в облозі?
  6. Антигон Одноокий.

  7. Які були наслідки облоги?
  8. Кінець фінікійської могутності і підйом діадохів.

  9. Что случилось с жителями Тира после падения города?
  10. Часть жителей была убита, а остальные проданы в рабство.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Плач Єремії (гурт)
Следующая запись Борс (лицар)