Олександрійський район (1923—2020)

Have a question? Ask in chat with AI!

Олександрійський район: історія, географія, населення

Олександрійський район — один із найбільших і найрозвиненіших районів Кіровоградської області. Він розташований у північно-західній частині області та межує з Черкаською, Полтавською та Кіровоградською областями. Площа району становить 1,7 тис. км², населення — 36 769 осіб (на 1 серпня 2013 року). Районним центром є місто обласного підпорядкування Олександрія, до складу району не входить.

Історія

Територія Олександрійського району була заселена з давніх часів. У VIII столітті тут виникло слов'янське поселення, яке згодом було зруйновано кочівниками. У XII столітті на цій території з'явилися перші українські поселення. У XIV-XV століттях територія району входила до складу Великого князівства Литовського. У XVI столітті тут було засновано місто Олександрія, яке стало центром однойменного повіту. У 1795 році Олександрійський повіт був включений до складу Російської імперії.

У 1920 році Олександрійський повіт був ліквідований, а його територія увійшла до складу Кіровоградської області. У 1924 році був утворений Корисівський район, який у 1925 році був перейменований у Косівський. У 1930-х роках район отримав назву Олександрійський.

Географія

Олександрійський район розташований у північно-західній частині Кіровоградської області. Він межує з Черкаською, Полтавською та Кіровоградською областями. Площа району становить 1,7 тис. км².

Рельєф району рівнинний, з незначними пагорбами. Клімат помірно континентальний, із теплим літом і помірно холодною зимою.

Через район протікають річки Інгулець, Оріль, Синюха.

Населення

Населення Олександрійського району становить 36 769 осіб (на 1 серпня 2013 року). Щільність населення — 22 особи/км².

Основне населення району — українці (90%). Також тут проживають росіяни (6%), білоруси (2%) та інші національності.

Економіка

Економіка Олександрійського району розвинена і різноманітна. Основними галузями економіки є сільське господарство, промисловість, будівництво та торгівля.

У сільському господарстві основними культурами є зернові (пшениця, кукурудза, ячмінь), соняшник, соя та цукрові буряки. Також тут розвинене тваринництво (молочне та м'ясне скотарство, свинарство, птахівництво).

Промисловість району представлена підприємствами машинобудування, харчової, легкої та хімічної промисловості. У районі також є кілька підприємств, що займаються видобутком будівельних матеріалів.

Будівництво в районі представлене підприємствами, що займаються будівництвом житлових і нежитлових будівель, доріг і мостів.

Торгівля в районі представлена мережею магазинів, ринків і торгових центрів.

Культура

У Олександрійському районі є кілька музеїв, бібліотек, культурних центрів і театрів. У районі також проводяться різноманітні фестивалі та свята.

Туризм

Олександрійський район має великий туристичний потенціал. Тут розташовано кілька пам'яток історії та культури, а також мальовничих природних ландшафтів. У районі є кілька туристичних баз і готелів.

Висновок

Олександрійський район — один із найбільших і найрозвиненіших районів Кіровоградської області. Він має багату історію, розвинену економіку, різноманітну культуру і великий туристичний потенціал.

Часто задавані питання

  1. Яка площа Олександрійського району?
  2. Яке населення Олександрійського району?
  3. Які основні галузі економіки Олександрійського району?
  4. Які пам'ятки історії та культури є в Олександрійському районі?
  5. Який туристичний потенціал Олександрійського району?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Sextant
Следующая запись Moi… Lolita

Последние темы форума