Ошська область

Have a question? Ask in chat with AI!

Ошська область: Географічні Особливості та Багата Історія

— адміністративно-територіальна одиниця Киргизстану з адміністративним центром у місті Ош, яке не входить до складу області. Розташована на південному заході країни.

Історія Ошської області

Ошська область має багату історію, яка сягає вглиб століть. Територія сучасної області була населена кочівниками ще з давніх часів. У II столітті до н. е. сюди проникли кочові племена саків, які згодом створили тут свою державу. У VI столітті н. е. регіон увійшов до складу Тюркського каганату, а в VIII столітті — Арабського халіфату.

У IX столітті сюди прийшли огузи, які заснували тут свою державу — Караханидський каганат. У XII столітті каганат був завойований монголами, а в XIV столітті — Тамерланом.

У XIX столітті Ошська область увійшла до складу Кокандського ханства. У 1876 році ханство було завойоване Російською імперією, а в 1918 році тут була встановлена ​​радянська влада.

У 1939 році була створена Ошська область, яка увійшла до складу Киргизької РСР. У 1991 році область стала частиною незалежної Республіки Киргизстан.

Географія та Клімат Ошської області

Ошська область розташована на південному заході Киргизстану і межує з Узбекистаном і Таджикистаном. Загальна площа області становить 29 200 кв. км.

Рельєф області переважно гірський. На півночі області розташовані хребти Киргизького Ала-Тоо, на півдні — Алаю. Найвища точка області — пік Ленина (7 134 м).

Клімат області різко континентальний. Літо тут спекотне і сухе, зима — холодна і сніжна. Середня температура січня становить -7°C, середня температура липня — +24°C.

Природні Ресурси Ошської області

Ошська область багата на природні ресурси. Тут є родовища золота, срібла, свинцю, цинку, міді, вольфраму, молібдену, кам'яного вугілля, нафти і природного газу. Також в області є великі запаси водних ресурсів.

Населення Ошської області

Населення Ошської області становить 999 576 осіб (за даними 2009 року). Більшість населення області складають киргизи (65,4%), а також узбеки (31,1%). Також в області проживають росіяни, таджики, уйгури та інші національності.

Економіка Ошської області

Економіка Ошської області заснована на сільському господарстві та промисловості. Основні галузі сільського господарства — землеробство і тваринництво. У області вирощують зернові культури, бавовник, овочі, фрукти та виноград. Тваринництво представлено вівчарством, конярством, великою рогатою худобою та птицеводством.

Промисловість Ошської області представлена переробкою сільськогосподарської продукції, а також видобутком і переробкою корисних копалин. У області є підприємства по виробництву бавовняного масла, консервів, вина, м'ясо-молочних продуктів. Також в області є підприємства по видобутку і переробці золота, срібла, свинцю, цинку, міді, вольфраму, молібдену, кам'яного вугілля, нафти і природного газу.

Туризм в Ошській області

Ошська область має великий туристичний потенціал. Тут є багато історичних і культурних пам'яток, а також природних красот. Найбільш популярні туристичні об'єкти області — гора Сулайман-Тоо, музей-заповідник "Ош", старе місто Ош, музей "Узбекистан", а також багато інших.

Висновок

Ошська область — це один з найкрасивіших і найцікавіших регіонів Киргизстану. Тут є все — від високих гір і глибоких ущелин до зелених долин і мальовничих озер. Ошська область також має багату історію і культуру. Тут є багато історичних пам'яток, а також музеїв та виставок, які розповідають про історію і культуру цієї області.

Часто Задані Питання:

  1. Яка адміністративна одиниця Киргизстану Ошська область?
  2. Де розташована Ошська область?
  3. Яка площа Ошської області?
  4. Коли була створена Ошська область?
  5. Які галузі промисловості розвинені в Ошській області?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Клафуті
Следующая запись Фолькетинг