Острогозький район

Have a question? Ask in chat with AI!

Острогозький район: Історія, географія та пам’ятки

Острогозький район — це район і муніципальне утворення (муніципальний район) на заході Воронезької області РФ. Розташований на півдні Середньоруської височини. Адміністративний центр — місто Острогозьк. Площа району становить 2,3 тис. кв. км. Населення — 89,9 тис. осіб. (2021)

Географія Острогозького району

Острогозький район розташований в західній частині Воронезької області, на кордоні з Україною. Площа району становить 2,3 тис. кв. км. Рельєф району представлений південною частиною Середньоруської височини. Найвища точка району — гора Кременець (253 м). Клімат району помірно континентальний. Середня температура січня -10°С, липня + 20°С. Опадів випадає близько 500 мм на рік. Основні річки району — Дон, Тиха Сосна, Оскіл.

Історія Острогозького району

Острогозький район був утворений в 1928 році. До складу району увійшли території колишніх Острогозького, Нижнедевицького, Россошанського повітів Воронезької губернії. Районний центр — місто Острогозьк, засноване в 1652 році.
У роки Великої Вітчизняної війни Острогозький район був окупований німецько-фашистськими військами з липня 1942 по січень 1943 року. Визволення району почалося взимку 1943 року в ході Острогозько-Россошанської операції. У ході боїв лінія фронту перетинала район в різних напрямках. На території району були сформовані 63-я, 75-а, 184-а і 305-а стрілецькі дивізії, а також 57-а і 86-а стрілецькі бригади. За мужність і героїзм, проявлені в боях за визволення Острогозького району, понад 12 тисяч його жителів нагороджені орденами і медалями, 12 присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Пам’ятки Острогозького району

У Острогозькому районі знаходиться ряд пам'яток архітектури, історії та культури. Серед них:

  • Свято-Троїцький собор в Острогозьку, побудований в 1795 році;
  • Будівля Успенського собору в Россоші, побудована в 1824 році;
  • Державний природний біосферний заповідник «Воронезький», створений в 1923 році;
  • Острогозький краєзнавчий музей, заснований в 1919 році;
  • Пам’ятник Петру I в Острогозьку, встановлений в 1996 році.

Економіка Острогозького району

Основа економіки Острогозького району — сільське господарство. Основними галузями є рослинництво і тваринництво. У районі вирощують зернові, технічні та кормові культури. Тваринництво представлено молочним скотарством, свинарством і птахівництвом. У районі також розвинені харчова, легка промисловість, а також машинобудування і металообробка.

Висновок

Острогозький район — це район з багатою історією, культурою і природною спадщиною. Тут є все для комфортного життя і відпочинку: розвинена інфраструктура, красива природа і гостинні люди.

Часті питання, що задаються:

  1. Які основні галузі економіки Острогозького району?
  2. Які основні пам’ятки Острогозького району?
  3. Який клімат в Острогозькому районі?
  4. Яка площа Острогозького району?
  5. Яке населення Острогозького району?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Кемнат
Следующая запись Сасько Максим Романович