Остроградський Михайло Михайлович

Have a question? Ask in chat with AI!

Михайло Михайлович Остроградський (Остроградський-Апостол; 21 грудня 1870, с. Пашенівка, Кобеляцький повіт — 30 жовтня (інша дата 30 грудня) 1923, Бухарест) — український військовий діяч, контрадмірал, командувач Чорноморським флотом Української Держави.

І Роки життя і служби Михайла Остроградського

Михайло Остроградський народився 21 грудня 1870 року в селі Пашенівка Кобеляцького повіту Полтавської губернії (нині Полтавська область). Він походив із дворянського роду Остроградських, серед яких були відомі військові та державні діячі.

У 1889 році Остроградський закінчив Морський кадетський корпус у Петербурзі та розпочав службу на Чорноморському флоті. Він командував міноносцями, есмінцями та крейсерами, брав участь у маневрах та походах.

ІІ Служба в Українській Державі

Після проголошення незалежності України в 1918 році Остроградський перейшов на службу до Української Держави. Він був призначений командувачем Чорноморського флоту та отримав звання контрадмірала.

Остроградський очолював флот під час боїв з більшовиками, інтервентами та білогвардійцями. Він відіграв важливу роль у обороні Одеси та Миколаєва, а також у підтримці українських військ на суходолі.

ІІІ Еміграція та смерть

Після поразки Української Держави Остроградський був вимушений емігрувати. Він деякий час жив у Румунії, а потім переїхав до Франції.

Михайло Остроградський помер 30 жовтня 1923 року в Бухаресті. Він був похований у французькому місті Епіне-сюр-Сен.

ІV Внесок в український військовий флот

Михайло Остроградський був одним із найвидатніших українських військових діячів. Він зробив значний внесок у розвиток українського військового флоту та оборону України під час війни за незалежність.

V Висновок

Михайло Остроградський був патріотом України та відданим військовим моряком. Він мужньо і самовіддано служив своїй Батьківщині в найскладніші часи. Його ім’я назавжди залишиться в історії українського флоту та в пам’яті українського народу.

Запитання та відповіді

  1. Коли і де народився Михайло Остроградський?
  2. Яке звання він отримав в Українській Державі?
  3. Які посади займав Остроградський під час служби на Чорноморському флоті?
  4. Який внесок зробив Остроградський у розвиток українського військового флоту?
  5. Де і коли помер Михайло Остроградський?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Мері Робінсон
Следующая запись Центрально-Європейська операція

⚡⚡⚡