Паруйр Айрікян

Have a question? Ask in chat with AI!

Паруйр Айрікян — нескорений борець за свободу і демократію

Паруйр Айрікян: життєвий шлях і політична діяльність

Паруйр Айрікян (Айрікян Паруйр Аршавірович) — видатний вірменський політик, радянський дисидент, один з лідерів демократичного руху в Радянському Союзі, автор вірменських патріотичних пісень, композитор. Народився 5 липня 1949 року в Єревані.

Початок політичної діяльності

Політична діяльність Паруйра Айрікяна почалася в студентські роки. В 1974 році він став членом Національно-визвольного союзу НКР. У 1977 році його заарештували і засудили до восьми років ув’язнення за «антирадянську діяльність».

Дисидентський рух

Після звільнення з ув’язнення Паруйр Айрікян продовжував активно виступати проти радянської влади. Він став одним з лідерів дисидентського руху в Вірменії.

Карабахський рух

У 1988 році Паруйр Айрікян став одним з лідерів Карабахського руху, який виступав за возз’єднання Нагірного Карабаху з Вірменією.

Політична кар’єра

У 1990 році Паруйр Айрікян був обраний депутатом Верховної Ради Вірменії. У 1991 році він став заступником міністра оборони Вірменії. У 1992 році він був обраний президентом партії «Національне самовизначення».

Патріотичні пісні

Паруйр Айрікян є автором багатьох вірменських патріотичних пісень, таких як «Міацін Ашхар», «Арцах», «Дорога свободи», «Наша Вірменія». Його пісні стали символом боротьби за свободу і незалежність Вірменії.

Політична діяльність в Україні

У 1994 році Паруйр Айрікян переїхав в Україну. У 1995 році він став громадянином України. У 2002 році він був обраний депутатом Верховної Ради України. У 2006 році він був призначений міністром закордонних справ України.

Висновок

Паруйр Айрікян — видатний вірменський політик, радянський дисидент, один з лідерів демократичного руху в Радянському Союзі, автор вірменських патріотичних пісень, композитор. Він є символом боротьби за свободу і незалежність Вірменії.

Питання, що часто задаються

  1. Коли народився Паруйр Айрікян?
  2. В яких політичних організаціях брав участь Паруйр Айрікян?
  3. Які пісні написав Паруйр Айрікян?
  4. Які політичні посади обіймав Паруйр Айрікян?
  5. Чим займається Паруйр Айрікян в наш час?


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Заворушення у Франції через вбивство Нахеля Мерзука
Следующая запись Кілометр за годину

Последние темы форума