Передумови окупації країн Балтії

Have a question? Ask in chat with AI!

Передумови окупації Балтійських держав: від незалежности до радянських ультиматумів

Балтійські держави в міжвоєнний період

Балтійські держави — Естонія, Латвія та Литва — здобули свою незалежність після Першої світової війни та російських революцій 1917 року. Початково Радянський Союз засудив нові незалежні держави, підтримуючи комуністичні сили, що намагалися їх повалити. Однак у 1920 році уряд В. І. Леніна підписав мирні договори з Естонією, Латвією та Литвою, в яких визнав їхню незалежність.

Встановлення незалежності Балтійських республік не було легким. Всі три держави зіткнулися з економічними труднощами і політичною нестабільністю. В Естонії та Латвії це призвело до військових переворотів у 1920-х і 1930-х роках. У Литві протягом усього міжвоєнного періоду зберігалася політична нестабільність, оскільки різні фракції боролися за владу.

Радянсько-Балтійські відносини: від ненападу до ультиматумів

З підписанням мирних договорів між Балтійськими державами та Радянським Союзом у 1920 році почалося десятиліття напружених відносин між ними. Обидві сторони підозріло ставилися одна до одної, і побоювалися, що інша сторона має намір їх захопити.

У 1930-х роках відносини між ними погіршилися. У 1934 році Радянський Союз підписав пакт ненападу з Естонією, Латвією та Литвою, але це не зупинило його від підбурювання комуністичної підпільної діяльності та шпигунства в цих країнах. У 1939 році Радянський Союз підписав пакт Молотова-Ріббентропа з Німеччиною, який передбачав розподіл Східної Європи між двома державами. Прибалтійські держави були включені в сферу впливу Радянського Союзу.

У 1940 році Радянський Союз почав чинити тиск на Балтійські держави з вимогою внести зміни до своїх урядів та дозволити радянським військам увійти на їх територію. Всі три держави вимушено погодилися на ці вимоги і влітку 1940 року були анексовані Радянським Союзом.

Наслідки окупації Балтійських держав

Радянська окупація Балтійських держав мала руйнівні наслідки для їх економіки, політики та культури. Радянські війська конфіскували майно у громадян цих країн і депортували сотні тисяч людей до Сибіру. Також насаджувалися радянська система управління та комуністична ідеологія

Балтійські держави відновили незалежність у 1991 році після розпаду Радянського Союзу. Однак наслідки окупації все ще відчуваються сьогодні. Балтійські держави продовжують боротися з економічними труднощами і політичною нестабільністю.

Висновок

Передумови окупації Балтійських держав охоплюють період від незалежності в 1918 році до радянських ультиматумів у 1939-1940 роках. Окупація Балтійських держав була трагедією, яка мала руйнівні наслідки для їх економіки, політики та культури. Балтійські держави відновили незалежність у 1991 році, проте наслідки окупації все ще відчуваються сьогодні.

Запитання, що часто задаються

 1. Коли Балтійські держави здобули незалежність?
  Балтійські держави здобули незалежність після Першої світової війни та російських революцій 1917 року.

 2. Які країни підписали мирні договори з Балтійськими державами в 1920 році?
  Уряд В. І. Леніна підписав мирні договори з Естонією, Латвією та Литвою.

 3. Які події привели до радянських ультиматумів Балтійським державам у 1939-1940 роках?
  Напружені відносини між Балтійськими державами та Радянським Союзом та пакт Молотова-Ріббентропа між Радянським Союзом та Німеччиною.

 4. Які наслідки мала радянська окупація Балтійських держав?
  Радянська окупація Балтійських держав мала руйнівні наслідки для їх економіки, політики та культури.

 5. Коли Балтійські держави відновили незалежність?
  Балтійські держави відновили незалежність у 1991 році після розпаду Радянського Союзу.Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Чернобай Андрій Петрович
Следующая запись Олена, велика княгиня

Последние темы форума