ПЕРЕТВОРЕННЯ ЦИРКУЛЮЮЧОЇ ФОРМИ ВІТАМІНУ D У БІОЛОГІЧНО АКТИВНУ ВІДБУВАЄТЬСЯ ПЕРЕВАЖНО В:

Have a question? Ask in chat with AI!

Яка відповідь є правильною?

  • усіх перерахованих органах
  • печінці
  • кістковому мозку
  • нирках

Циркулююча форма вітаміну D, відома як кальциферол, включає в себе два основних типи: D2 (ергокальциферол) та D3 (холекальциферол). Однак, перетворення цих форм у біологічно активну 1,25-дигідроксивітамін D, також відому як кальцитріол, відбувається переважно в нирках.

Нирки відіграють ключову роль у перетворенні циркулюючої форми вітаміну D у біологічно активну. Процес розпочинається з поступанням циркулюючої форми в кров’яний потік, після чого вона потрапляє в нирки. Тут вона конвертується спочатку у форму 25-гідроксивітамін D, а потім у 1,25-дигідроксивітамін D під впливом ферменту 1-альфа-гідроксилази.

Хоча печінка грає також важливу роль у процесі виробництва 25-гідроксивітамін D з кальциферолу, ці реакції відбуваються перед утворенням активної форми в нирках. Кістковий мозок, з своєю функцією утримання кальцію та фосфору, не відіграє жодної важливої ролі у перетворенні циркулюючої форми вітаміну D у біологічно активну.

Отже, можна стверджувати, що перетворення циркулюючої форми вітаміну D у біологічно активну відбувається переважно в нирках.

Відповідь: нирках


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись ЗАСВОЄННЯ ВІТАМІНУ D З ЇЖІ ПОЛІПШУЄТЬСЯ У ПРИСУТНОСТІ:
Следующая запись НА ЩО ВПЛИВАЄ СИЛА