Почесні громадяни Чернігова

Have a question? Ask in chat with AI!


Почесний громадянин міста Чернігова: Визнання видатних особистостей за їх внесок у розвиток міста

Місто Чернігів пишається своїми видатними громадянами, які зробили значний внесок у його розвиток і процвітання. Як спосіб визнання їхніх зусиль і самовідданості міська влада присвоює почесне звання «Почесний громадянин міста Чернігова». Це звання є відзнакою для тих, хто своєю професійною та громадською діяльністю залишив помітний слід в історії міста.

Критерії отримання звання

Звання «Почесний громадянин міста Чернігова» присвоюється особам, які відповідають певним критеріям, встановленим міською владою. Ці критерії включають, але не обмежуються ними:

 • Видатні досягнення в галузях науки, культури, мистецтва, спорту, економіки, громадської діяльності або інших сферах.
 • Багаторічна сумлінна праця, яка сприяла розвитку та процвітанню міста.
 • Суспільне визнання і повага серед мешканців міста.
 • Активна участь у громадському житті міста, внесок у його культурний, соціальний та економічний розвиток.
 • Позитивний імідж міста та його мешканців на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Процедура присвоєння звання

Процедура присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чернігова» регулюється відповідним Положенням, затвердженим міською радою. Вона включає такі етапи:

 • Подання пропозицій на присвоєння звання. Пропозиції можуть подаватися як органами місцевого самоврядування, так і юридичними та фізичними особами.
 • Розгляд пропозицій спеціальною комісією, створеною при міській раді. Комісія проводить оцінку кандидатур за встановленими критеріями.
 • Прийняття рішення міською радою про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чернігова». Рішення приймається на сесії міської ради більшістю голосів присутніх депутатів.
 • Нагородження почесних громадян. Нагородження проводиться міським головою на спеціальній церемонії.

Права та обов’язки почесних громадян

Почесні громадяни міста Чернігова мають певні права та обов’язки:

 • Право брати участь у вирішенні питань місцевого значення, вносити пропозиції та рекомендації до органів місцевого самоврядування.
 • Право на безкоштовне користування міським громадським транспортом, відвідування установ культури та спорту на пільгових умовах.
 • Обов’язок сприяти розвитку міста, його позитивному іміджу на всеукраїнському та міжнародному рівнях.
 • Обов’язок бути прикладом для наслідування для інших мешканців міста.

Почесні громадяни міста Чернігова – наша гордість

Звання «Почесний громадянин міста Чернігова» є високим визнанням заслуг видатних людей, які зробили значний внесок у розвиток свого міста. Почесні громадяни є прикладом для наслідування для всіх мешканців міста, вони надихають на досягнення успіхів і здобутків. Ми пишаємося нашими почесними громадянами і цінуємо їх внесок у розвиток міста.

Часті питання

 1. Хто може бути удостоєний звання «Почесний громадянин міста Чернігова»?
 2. Звання «Почесний громадянин міста Чернігова» може бути присвоєно громадянам України та інших держав, які своєю професійною та громадською діяльністю зробили вагомий внесок у розвиток міста.

 3. Які критерії враховуються при виборі кандидатів на присвоєння звання?
 4. При виборі кандидатів на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чернігова» враховуються такі критерії, як видатні досягнення в галузях науки, культури, мистецтва, спорту, економіки, громадської діяльності або інших сферах; багаторічна сумлінна праця, яка сприяла розвитку та процвітанню міста; суспільне визнання і повага серед мешканців міста; активна участь у громадському житті міста, внесок у його культурний, соціальний та економічний розвиток; позитивний імідж міста та його мешканців на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

 5. Яким чином здійснюється висунення кандидатів на присвоєння звання?
 6. Пропозиції на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чернігова» можуть подаватися як органами місцевого самоврядування, так і юридичними та фізичними особами. Пропозиції подаються в письмовій формі до міської ради.

 7. Хто приймає рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чернігова»?
 8. Рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чернігова» приймається міською радою на сесії більшістю голосів присутніх депутатів.

 9. Які права та обов’язки мають почесні громадяни міста Чернігова?
 10. Почесні громадяни міста Чернігова мають право брати участь у вирішенні питань місцевого значення, вносити пропозиції та рекомендації до органів місцевого самоврядування, безкоштовно користуватися міським громадським транспортом, відвідувати установи культури та спорту на пільгових умовах. Почесні громадяни зобов’язані сприяти розвитку міста, його позитивному іміджу на всеукраїнському та міжнародному рівнях, бути прикладом для наслідування для інших мешканців міста.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Буяльський Болеслав Адамович
Следующая запись Destroyer