Полтавський краєзнавчий музей

Have a question? Ask in chat with AI!

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського: історія та експозиція

Полтава — дивовижне місто з багатою історією та культурою. Тут знаходиться один із найстаріших музеїв України — Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського. Заснований у 1891 році, цей музей зберігає унікальні експонати, що розповідають про історію, культуру та природу Полтавщини.

Історія музею

Полтавський краєзнавчий музей був заснований у 1891 році групою місцевих інтелігентів, які були зацікавлені у збереженні культурної спадщини свого краю. Першим директором музею став Микола Біляшівський, видатний український історик та археолог.

У 1903 році музей переїхав до нової будівлі, де він знаходиться і донині. Ця будівля є пам'яткою архітектури ХІХ століття і сама по собі є цінним експонатом.

У 1920 році музей було націоналізовано і перейменовано на Полтавський державний краєзнавчий музей. У 1977 році музею було присвоєно ім'я Василя Кричевського, видатного українського художника та педагога.

Експозиція музею

Експозиція Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського складається з 12 залів, в яких представлено понад 100 тисяч експонатів. Експозиція розповідає про історію, культуру та природу Полтавщини.

У першому залі представлені експонати, що розповідають про географію та природні ресурси Полтавської області. У другому залі можна побачити експонати, що розповідають про історію Полтавщини від найдавніших часів до наших днів.

У третьому залі представлені експонати, що розповідають про культуру та побут українського народу. У четвертому залі можна побачити експонати, що розповідають про народні промисли та ремесла Полтавщини.

У п'ятому залі представлені експонати, що розповідають про історію Полтавської битви. У шостому залі можна побачити експонати, що розповідають про життя та творчість Івана Котляревського, видатного українського письменника.

У сьомому залі представлені експонати, що розповідають про життя та творчість Миколи Гоголя, видатного українського письменника. У восьмому залі можна побачити експонати, що розповідають про життя та творчість Панаса Мирного, видатного українського письменника.

У дев'ятому залі представлені експонати, що розповідають про історію Полтави. У десятому залі можна побачити експонати, що розповідають про культуру та побут містян.

В одинадцятому залі представлені експонати, що розповідають про історію Полтавської губернії. У дванадцятому залі можна побачити експонати, що розповідають про культуру та побут селян Полтавщини.

Значення музею

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського є одним із найважливіших культурних центрів Полтави. Музей зберігає унікальні експонати, які розповідають про історію, культуру та природу Полтавщини. Музей проводить різноманітні виставки та заходи, які популяризують українську культуру та історію.

Висновок

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського — це унікальний музей, який зберігає тисячі цінних експонатів. Музей розповідає про історію, культуру та природу Полтавщини. Музей проводить різноманітні виставки та заходи, які популяризують українську культуру та історію.

Запитання, що часто задаються

  • Що зберігається в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського?
  • Як дістатися до Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського?
  • Який графік роботи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського?
  • Скільки коштує вхідний квиток до Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського?
  • Чи можна фотографувати в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Колесо
Следующая запись Livraria Lello