Прапор Турецької Республіки Північного Кіпру

Have a question? Ask in chat with AI!

Турецький прапор Північного Кіпру: Історія, значення і символізм

Турецький прапор Північного Кіпру — це офіційний прапор Турецької Республіки Північного Кіпру (ТРПК), держави, що не визнається на міжнародному рівні і контролює північну третину острова Кіпр. Прапор був прийнятий у 1983 році і є модифікованою версією турецького прапора.

Історія прапора

З моменту встановлення османського правління в 1571 році Кіпр перебував під владою Османської імперії. Перебуваючи під османським правлінням, Кіпр використовував османський прапор як свій офіційний прапор. Після розпаду Османської імперії в 1922 році Кіпр став британським протекторатом і використовував прапор Союзу як свій офіційний прапор.

У 1960 році Кіпр отримав незалежність від Великобританії і прийняв свій власний прапор. Прапор складався з білої основи з двома горизонтальними смугами помаранчевого і блакитного кольору і мідним хрестом на лівій стороні. Хрест символізував Кіпрську православну церкву, а апельсиновий і блакитний кольори символізували дві основні громади Кіпру — грецьку і турецьку.

У 1974 році Туреччина вторглася на Кіпр у відповідь на грецький військовий переворот, який мав на меті об'єднання Кіпру з Грецією. Вторгнення призвело до розділення острова з північною третиною, контрольованою Туреччиною, і південними двома третинами, контрольованими грецьким урядом Кіпру.

15 листопада 1983 року Туреччина проголосила Турецьку Республіку Північного Кіпру (ТРПК). Прапор ТРПК був прийнятий того ж дня і є модифікованою версією турецького прапора.

Значення і символізм прапора

Прапор ТРПК складається з червоного поля з білою вертикальною смугою зліва і двома вузькими білими горизонтальними смугами, які розділяють червоне поле. Біла вертикальна смуга символізує Туреччину, а червоне поле — кров турецьких солдатів, які загинули в боротьбі за незалежність Кіпру. Дві білі горизонтальні смуги символізують мир і дружбу між Туреччиною і Північним Кіпром.

Прапор ТРПК і міжнародне право

Прапор ТРПК є суперечливим символом. Його визнання або невизнання іншими державами залежить від того, чи визнають вони чи не визнають ТРПК. Держави, які визнають ТРПК, будуть імовірно визнавати і її прапор. Держави, які не визнають ТРПК, імовірно не визнаватимуть і її прапор.

Висновок

Прапор ТРПК — це суперечливий символ, який є джерелом напруженості між Туреччиною, Грецією і Кіпром. Прапор був прийнятий у 1983 році і являє собою модифіковану версію турецького прапора.

Питання, що часто задаються

  1. Чому прапор ТРПК схожий на турецький прапор?
  2. Що символізує біла вертикальна смуга на прапорі?
  3. Що символізує червоне поле на прапорі?
  4. Що символізують дві білі горизонтальні смуги на прапорі?
  5. Які держави визнають прапор ТРПК?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Мовленнєвий апарат
Следующая запись Непентобіонти

Последние темы форума