PREČO QUASIMODO UKRADOL ESMERALDU?

Have a question? Ask in chat with AI!

Prečo Quasimodo ukradol Esmeraldu?

Victor Hugo, autor románu „Chrám Matky Božej v Paríži“, nás zavádza do sveta Quasimoda, zvonára s fyzickými deformáciami, ktorý žije v izolovanej zvonici katedrály Notre Dame. Esmeralda, krásna cigánska tanečnica, prichádza do Paríža a svojou krásou a talentom očarí Quasimoda. Toto stretnutie neostáva bez následkov.

# Zúfalá láska Quasimoda

Quasimodo strávi dlhý čas pozorovaním Esmeraldy zvonice. Jej krása a láskavosť ho hlboko zasiahnu a postupne sa do nej zamiluje. Vedomý si svojich fyzických nedostatkov, Quasimodo vie, že jeho láska nikdy nebude opätovaná. To však nebráni jeho pocitom, ktoré sa stávajú zdrvujúcou a neopätovanou láskou.

# Únos Esmeraldy

Esmeralda sa stane obeťou Archidiakona Claudea Frolla, ktorý ju chce získať pre seba. Frollo spolu s ďalšími ľuďmi prepadnú Esmeraldu a jej priateľov a pokúsia sa ju uniesť. Quasimodo, svedok tohto útoku, sa rozhodne zasiahnuť.

# Záchrana Esmeraldy a následky

V záchvatu zúfalstva Quasimodo vyskočí zvonice a zachráni Esmeraldu pred únoscami. Jeho čin ale spôsobí veľký rozruch v Paríži. Quasimodo je obvinený z únosu a odsúdený na trest smrti. Esmeralda sa ho snaží zachrániť, ale je tiež zatknutá a odsúdená na smrť.

# Tragický koniec

Quasimodovi sa podarí uniknúť z väzenia a znovu zachrániť Esmeraldu. Odvedie ju do svojej zvonice, kde ju Frollo nakoniec bodne nožom. Zúfalý Quasimodo zhodí Frolla zo zvonice a sám spácha samovraždu.

# Prečo teda Quasimodo ukradol Esmeraldu?

Quasimodo Esmeraldu neukradol. Uniesli ju Frollo a jeho komplici. Quasimodo ju však dvakrát zachránil pred smrťou. Jeho motívom bola láska, ale aj túžba chrániť nevinných ľudí.

# Často kladené otázky

1. Bol Quasimodo schopný lásky?

Áno, Quasimodo bol schopný lásky, aj keď bola jeho láska neopätovaná.

2. Prečo Quasimodo zachránil Esmeraldu?

Quasimodo zachránil Esmeraldu, pretože ju miloval a chcel ju chrániť.

3. Prečo Quasimodo nakoniec spáchal samovraždu?

Quasimodo spáchal samovraždu, pretože bol zúfalý z Esmeraldy smrti.

4. Je Quasimodo tragická postava?

Áno, Quasimodo je tragická postava. Jeho fyzické deformity ho izolovali od spoločnosti a jeho láska k Esmeralde bola neopätovaná.

5. Aké je posolstvo románu „Chrám Matky Božej v Paríži“?

Posolstvo románu je, že láska môže zvíťaziť nad fyzickými nedostatkami a spoločenskými predsudkami.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись VAD ÄR DRÖMMEN OM GRAVIDITET FRÅN TORSDAG TILL FREDAG
Следующая запись KĀDAS IR ATŠĶIRĪBAS STARP INSTRUMENTĀLĀS MŪZIKAS ŽANRIEM