Присецькі

Have a question? Ask in chat with AI!

Присецькі (Пресецькі): історія давнього польського, литовського, українського та російського роду


Історія роду

Рід Присецьких (Пресецьких) має давню і захоплюючу історію, сягаючу корінням у Польщу, Литву, Україну та Росію. Цей рід відзначився своїми видатними членами, які зробили значний внесок у політику, військову справу, культуру та інші сфери життя.

Походження роду Присецьких точно не відомо, але вважається, що він бере свій початок у Польщі. Вперше згадується у XV столітті в історичних документах Великого князівства Литовського.

У XVI столітті рід поширився на територію України, де його члени займали високі посади в державному управлінні та війську. Деякі з них брали участь у козацьких війнах, а пізніше – в боротьбі за незалежність України.

У XVIII столітті рід Присецьких досяг свого розквіту. Його представники були знаними політиками, військовими діячами та меценатами. Вони брали участь у будівництві міст, заснуванні шкіл та лікарень.

У XIX столітті рід Присецьких поширився на територію Російської імперії. Його члени служили в царській армії, займали високі посади в державному управлінні та брали участь у багатьох історичних подіях.


Герб роду

Герб роду Присецьких (Пресецьких) називався «Новина». Це один з найдавніших гербів у Польщі, який відомий з XIV століття.

Герб зображає щит, розділений на дві частини. У верхній частині на червоному тлі зображений срібний хрест, а в нижній – на синьому тлі три золоті снопи пшениці.

Хрест у гербі символізує християнську віру, а снопи пшениці – багатство і родючість.


Видатні представники роду

 • Микола Присецький (1589-1659) – український політичний і військовий діяч, козацький старшина, полковник Чернігівського полку.
 • Іван Присецький (1620-1690) – український політичний і військовий діяч, козацький старшина, полковник Чернігівського полку.
 • Степан Присецький (1650-1710) – український політичний і військовий діяч, козацький старшина, наказний гетьман.
 • Олександр Присецький (1700-1760) – російський військовий діяч, генерал-лейтенант, учасник Північної війни та Семирічної війни.
 • Михайло Присецький (1750-1820) – російський державний діяч, губернатор Сибіру.
 • Микола Присецький (1800-1880) – російський філософ, письменник і публіцист.

Роль роду в історії

Рід Присецьких (Пресецьких) відіграв значну роль в історії Польщі, Литви, України та росії. Його представники брали участь у багатьох важливих подіях, а деякі з них стали видатними особистостями свого часу.

Члени роду брали участь у політичному житті своїх країн, займали високі державні посади та брали участь у законотворчій діяльності.

Вони також зробили значний внесок у військову справу, брали участь у багатьох війнах і битвах, захищаючи свої країни від ворогів.

Крім того, представники роду були відомими меценатами, які підтримували розвиток науки, культури та мистецтва. Вони засновували школи, бібліотеки, театри та музеї.


Висновок

Рід Присецьких (Пресецьких) – це давній і славний рід, який зробив значний внесок у історію Польщі, Литви, України та росії. Його представники відзначилися своїми видатними досягненнями в політиці, військовій справі, культурі та інших сферах життя.

Сьогодні рід Присецьких (Пресецьких) проживає в різних країнах світу, але він зберігає свою історичну пам’ять і традиції.


Часті запитання

 1. Звідки походить рід Присецьких (Пресецьких)?
 2. Рід Присецьких (Пресецьких) походить з Польщі.

 3. Коли вперше згадується рід Присецьких (Пресецьких) в історичних документах?
 4. Вперше рід Присецьких (Пресецьких) згадується в історичних документах Великого князівства Литовського в XV столітті.

 5. Який герб використовували представники роду Присецьких (Пресецьких)?
 6. Представники роду Присецьких (Пресецьких) використовували герб «Новина».

 7. Які видатні представники роду Присецьких (Пресецьких) відомі в історії?
 8. Серед видатних представників роду Присецьких (Пресецьких) можна назвати Миколу Присецького, Івана Присецького, Степана Присецького, Олександра Присецького, Михайла Присецького та Миколу Присецького.

 9. Яку роль відіграв рід Присецьких (Пресецьких) в історії Польщі, Литви, України та росії?
 10. Рід Присецьких (Пресецьких) відіграв значну роль в історії Польщі, Литви, України та росії. Його представники брали участь у політичному житті, військовій справі, культурі та інших сферах життя.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Машина висновування
Следующая запись Черний Врих (Монтанська область)