Прощавай, рідний дім (фільм, 1999)

Have a question? Ask in chat with AI!

««Прощавай, рідний дім» (рос. Истина в вине, фр. Adieu, plancher des vaches!) — фільм відомого грузинсько-французького кінорежисера Отара Іоселіані.

Готуючись до переїзду в Париж, паризький робітник Віктор практикується у прощанні на порожніх кімнатах власної квартири. Фраза «Прощавай, рідний дім» звучить і на початку, і наприкінці фільму.

Трохи історії

«Прощавай, рідний дім» вийшов у 1999 році і відразу викликав суперечливі реакції: одні критики називали його «фільмом року», інші звинувачували в «банальності й безглуздя».

Стиль фільму

Отар Іоселіані, визнаний майстер «кіно споглядання», вкотре виявив у «Прощавай, рідний дім» свою любов до довгих планів, статичних кадрів, мінімуму діалогів і несподіваного гумору.

Сюжет

Фільм складається з двох частин. Перша частина проходить у Парижі. Сам режисер грає Віктора, робітника на пенсії, який переживає кризу середнього віку. Віктор відчуває, що його життя порожнє та позбавлене сенсу. Він намагається знайти розраду в алкоголі, в подорожах і навіть у шлюбі з молодою жінкою. Але ніщо не рятує його від відчуття втраченості.

У другій частині фільму Віктор повертається в рідне село в Грузії. Там він зустрічає своїх старих друзів і знайомих, гуляє вулицями, розмовляє з людьми. Камера спокійно і безтурботно спостерігає, як Віктор згадує своє минуле, як міркує про сенс життя, як знаходить спокій і умиротворення.

Символіка фільму

Фільм насичений символами та алегоріями. Наприклад, порожні кімнати в квартирі Віктора, що символізують його порожнечу і відчуженість. Або вино, яке п'є Віктор, що є символом пошуку сенсу життя.

«Прощавай, рідний дім» — це медитативний фільм-спогад про життя, про втрати, про пошук сенсу існування. Фільм змушує задуматися про те, що для нас важливо, що ми любимо, що ми цінуємо.

Оцінка фільму

Фільм «Прощавай, рідний дім» був нагороджений Гран-прі журі на Каннському кінофестивалі 1999 року.

Цікаві факти

  • Фільм знімався в Парижі, Грузії, Вірменії та Азербайджані.
  • У фільмі знялися непрофесійні актори.
  • Бюджет фільму склав 2 мільйони доларів.

Популярні питання

  • Чи є цей фільм автобіографічним?

Отар Іоселіані зізнавався, що багато сюжетів фільму пов'язані з його особистим життям. Наприклад, він також колись працював на заводі і пив багато вина. Був період в його житті, коли він відчував себе непотрібним і самотнім.

  • Що означає назва фільму?

Назва фільму можна трактувати як прощання з минулим, з рідним домом, з батьківщиною. Головний герой покидає свій будинок в Парижі і їде в рідне село в Грузії. Там він знаходить спокій і умиротворення.

  • У чому сенс фільму?

Сенс фільму в тому, що людина повинна повернутися до своїх коренів, до своєї батьківщини, до рідного дому. Там вона знайде спокій і умиротворення.

  • Кому варто подивитися цей фільм?

Фільм варто подивитися тим, хто цікавиться кіно-спогляданням, тим, хто любить довгі плани, статичні кадри і мінімум діалогів. Також фільм варто подивитися тим, хто переживає кризу середнього віку, хто відчуває порожнечу і самотність.

  • Яка головна ідея фільму?

Головна ідея фільму в тому, що людина повинна знайти своє місце в житті, повинна знайти сенс свого існування. Головний герой фільму Віктор знаходить цей сенс в своєму рідному домі, в Грузії.Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Бой Ольмі
Следующая запись Харківська школа фотографії

Последние темы форума