Провулок Лобачевського (Київ)

Have a question? Ask in chat with AI!

Провулок Лобачевського: вулиця із багатою історією та цікавим сьогоденням

У цій статті ми детальніше розглянемо провулок Лобачевського в Києві, поринемо в його історію, вивчимо особливості та принагідно зазирнемо до його сьогодення.

Історія провулка

Свою назву провулок отримав на честь Миколи Лобачевського, видатного російського математика, який працював у галузі геометрії та створив неевклідову геометрію. У 1958 році провулку Лобачевського було присвоєно його сучасну назву.

Розташування та основні характеристики

Провулок Лобачевського розташований у Дніпровському районі Києва, в місцевості Соцмісто. Він пролягає від бульвару Ярослава Гашека до безіменного проїзду, що з’єднує Лохвицьку вулицю та Харківське шосе.

Загальна довжина провулка становить близько 500 метрів, а ширина – близько 10 метрів. Провулок має асфальтоване покриття і освітлений у темну пору доби.

Архітектура та визначні місця

Більшість будинків на провулку Лобачевського – це типові радянські п’ятиповерхівки, зведені у 1960-1970-х роках. Однак є й кілька будинків, що мають історичну цінність. Серед них:

 • Будинок №2 – колишня садиба купця Марковича, збудована у XIX столітті. Сьогодні тут розташована Київська міська клінічна лікарня №12.
 • Будинок №4 – колишня школа, збудована у 1930-х роках. Сьогодні тут розташований Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
 • Будинок №6 – колишній дитячий садок, збудований у 1950-х роках. Сьогодні тут розташований Київський міський центр соціальної роботи.

Транспортне сполучення та інфраструктура

Провулок Лобачевського має зручне транспортне сполучення. Поруч із ним розташовані зупинки громадського транспорту, через які проходять автобусні маршрути №5, №11 та №22. Також неподалік проходить станція метро «Лівобережна».

Щодо інфраструктури, то на провулку Лобачевського розташовані:

 • Київська міська клінічна лікарня №12
 • Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 • Київський міський центр соціальної роботи
 • Дитячий садок №452
 • Загальноосвітня школа №132
 • Супермаркет «АТБ»
 • Аптека «Доброго дня»

Висновок

Провулок Лобачевського – це тиха і затишна вулиця у Дніпровському районі Києва. Тут є все необхідне для комфортного проживання: магазини, аптеки, лікарні, школи та дитячі садки. А завдяки зручному транспортному сполученню легко дістатися до будь-якої точки міста.

Часто задавані питання

 1. Де розташований провулок Лобачевського?
 2. Яка довжина і ширина провулка Лобачевського?
 3. Які історичні пам’ятки розташовані на провулку Лобачевського?
 4. Які заклади освіти та охорони здоров’я розташовані на провулку Лобачевського?
 5. Яке транспортне сполучення має провулок Лобачевського?


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Тяжкий гострий респіраторний синдром
Следующая запись Гоголівський замок

Последние темы форума