Ребет Дарія Омелянівна

Have a question? Ask in chat with AI!


Дарія Ребет: Жінка, яка служила Україні

Хто така Дарія Ребет?

Дарія Ребет (дівоче прізвище: Цісик, псевдо ОУН: Вільшинська; 26 лютого 1913, Кіцмань, Герцогство Буковина – 5 січня 1992, Мюнхен) – визначна політична і громадська діячка, публіцистка, за фахом правник. Голова Проводу ОУНЗ (1979–1991).

Життя до ОУН

Дарія Ребет народилася 26 лютого 1913 року в Кіцмані, на Буковині. Вона навчалася в Чернівецькому університеті, де здобула ступінь доктора права.

У 1939 році Дарія вийшла заміж за Лева Ребета, члена ОУН. У 1941 році вони переїхали до Німеччини, де Дарія почала працювати в українському національному русі.

Діяльність в ОУН

Дарія Ребет була активною діячкою ОУН. Вона працювала в пропагандистському відділі, писала статті та брошури. У 1943 році її призначили головою жіночого відділу ОУН.

Після закінчення Другої світової війни Дарія Ребет переїхала до Мюнхена, де продовжила свою діяльність в ОУН. У 1979 році її обрали головою Проводу ОУНЗ. Цю посаду вона обіймала до своєї смерті в 1992 році.

Роль у боротьбі за незалежність України

Дарія Ребет відіграла важливу роль у боротьбі за незалежність України. Вона була одним з лідерів ОУН, яка боролася проти радянської влади. Дарія активно просувала ідею незалежної України і сприяла її реалізації.

Спадщина Дарії Ребет

Дарія Ребет була видатною політичною і громадською діячкою, яка зробила значний внесок у боротьбу за незалежність України. Вона є прикладом мужності, стійкості та відданості своїй батьківщині.

Часті запитання

  1. Хто така Дарія Ребет?
  2. Яку роль вона відіграла в ОУН?
  3. Який внесок вона зробила в боротьбу за незалежність України?
  4. Якою була її спадщина?
  5. Чому її називають визначною політичною і громадською діячкою?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Event Sourcing
Следующая запись Бережниця (Стрийська міська громада)

Последние темы форума