Революційний трибунал (Франція)

Have a question? Ask in chat with AI!

Революційний трибунал: жах і терор Французької революції

Надзвичайний орган

Революційний трибунал, створений 10 березня 1793 року під час Французької революції, був надзвичайним органом, який у короткий термін став одним із найпотужніших інструментів «Епохи терору». Заснований Національним конвентом для суду над політичними злочинцями, трибунал швидко перетворився на жорстоку машину репресій і засудив на смерть тисячі людей.

Причини створення

Рішення про створення Революційного трибуналу було прийнято під час неспокійного періоду, коли Франція була занурена у війну з європейськими монархіями. Диктатура якобінців, що захопила владу в серпні 1792 року, прагнула встановити повний контроль над країною і придушити будь-яку опозицію. Трибунал став ефективним інструментом для здійснення цієї мети.

Діяльність трибуналу

Трибунал почав роботу в Парижі і швидко розширив свою юрисдикцію на всю територію Франції. Він складався з дванадцяти присяжних, які обиралися Національним конвентом, і двох обвинувачів, які представляли державу. Засідання трибуналу були закритими, а обвинувачені не мали адвокатів. Революціонери прискореними темпами виносили вироки і навіть не надавали можливість обвинувачуваним відстоювати свої права.

Жертви трибуналу

Першими жертвами трибуналу стали колишні дворяни, але незабаром він почав виносити смертні вироки діячам революції, яких якобінці вважали зрадниками. Серед них був і Жорж Дантон, один із лідерів якобінців. У підсумку, трибунал засудив на смерть і стратив понад 16 000 людей, серед яких на гордість Франції, Марія-Антуанетта.

Терор припиняється

Діяльність Революційного трибуналу не тривала довго. Після падіння якобінської диктатури в липні 1794 року трибунал було скасовано. Процес, розпочатий проти Робесп'єра і його соратників, став початком перевороту і кінцем кривавого терору.

Урок історії

Революційний трибунал став одним із найчорніших періодів Французької революції. Його діяльність назавжди залишиться символом тиранії і насильства. Цей історичний урок нагадує нам, що навіть у найгарячіші революційні часи правосуддя має бути справедливим і об'єктивним.

Часто задається питання:

  1. Що таке Революційний трибунал?
  2. Коли і для чого був створений Революційний трибунал?
  3. Як складався Революційний трибунал і як він працював?
  4. Хто був головною мішенню Революційного трибуналу?
  5. Коли і як Революційний трибунал був скасований?


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Основ’янський район
Следующая запись Теплиця

Последние темы форума