Рік Кота (срібна монета)

Have a question? Ask in chat with AI!

«Рік Кота» — Пам’ятна срібна монета номіналом 5 гривень, випущена НБУ

Історія срібної монети «Рік Кота»

Срібна монета номіналом 5 гривень, присвячена року Кота була випущена Національним банком України 19 січня 2011 року. Монета є частиною серії «Східний календар», яка включає монети, присвячені кожному року китайського зодіакального циклу. Рік Кота був 12-м роком циклу і тривав з 3 лютого 2011 року по 22 січня 2012 року.

Монета «Рік Кота» була виготовлена зі срібла 925 проби. Її маса становить 15,55 грамів, а діаметр — 33 мм. Тираж монети склав 10 000 штук.

Дизайн монети «Рік Кота»

Аверс монети зображує стилізоване зображення кота, що сидить на гілці дерева. Навколо кота розташовані символи всіх 12 років китайського зодіакального циклу. У верхній частині аверсу розміщений напис «НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ», а в нижній частині — напис «5 ГРИВЕНЬ» і рік випуску монети «2011».

Реверс монети зображує стилізоване зображення кота, що лежить на столі. Навколо кота розташовані символи щастя і удачі: підкова, чотирилисник, гриби і монета. У верхній частині реверсу розміщений напис «РІК КОТА», а в нижній частині — напис «СХІДНИЙ КАЛЕНДАР».

Вартість монети «Рік Кота»

Вартість монети «Рік Кота» на нумізматичному ринку може варіюватися в залежності від її стану і року випуску. У середньому, ціна монети становить близько 1000 гривень.

Де можна придбати монету «Рік Кота»

Монету «Рік Кота» можна придбати в нумізматичних магазинах, на аукціонах і в інтернет-магазинах. При купівлі монети слід звертати увагу на її стан і ціну.

Висновок

Срібна монета «Рік Кота» є красивою і пам’ятною монетою, присвяченою року Кота. Монета є чудовим подарунком для колекціонерів і людей, які народилися в рік Кота.

Часті запитання по темі статті

 1. Коли була випущена срібна монета «Рік Кота»?
  Відповідь: 19 січня 2011 року.
 2. Який номінал срібної монети «Рік Кота»?
  Відповідь: 5 гривень.
 3. Яка маса срібної монети «Рік Кота»?
  Відповідь: 15,55 грамів.
 4. Який діаметр срібної монети «Рік Кота»?
  Відповідь: 33 мм.
 5. Який тираж срібної монети «Рік Кота»?
  Відповідь: 10 000 штук.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Бжезіни
Следующая запись Кам’янки (Тернопільський район)

Последние темы форума