Седна (міфологія)

Have a question? Ask in chat with AI!

Седна: Богиня Моря, Повелителька Адлівуна

У царстві ескімоської міфології існує богиня, чия влада сягає глибин океану та берегів царства мертвих. Вона — Седна, богиня моря і морських тварин, чиє ім’я походить від інуїтського слова «ᓴᓐᓇ», що означає «морський звір». Її вплив відчувається в кожному відливі й припливі, в кожному подиху океанського бризу. Під її пильним оком народжуються та гинуть створіння моря, а її воля керує долею ескімосів, які покладалися на море в своєму повсякденному житті.

Різні імена богині

Ім’я Седни відоме в різних куточках ескімоського світу, але з різними варіаціями. У гренландській міфології її називають Садне, тоді як у канадській — Санна. Є версії, де її звуть Артак-джуак або Неррівик. Незважаючи на ці варіанти, суть її божественного впливу залишається незмінною.

Повелителька Адлівуна

Седна править царством Адлівун, обителлю мертвих у ескімоській міфології. Згідно з легендами, це холодне та темне місце, куди потрапляють душі померлих після закінчення їхнього життя на землі. Седна, як богиня мертвих, керує Адлівуном і визначає долю тих, хто зійшов у потойбічний світ.

Легенда про Седну

Існує багато легенд, які розповідають про життя та походження Седни. В одній з найвідоміших версій розповідається про те, як вона була молодою жінкою великої краси. Багато залицяльників шукали її руки та серця, але вона відхилила їх усіх. Її батько, розгніваний її впертістю, обманом продав її в дружину птаху, який забрав її далеко від рідного дому. Під час подорожі птах зазнав аварії, і Седна впала в океан. Морські істоти зжалілись над нею і дали їй нове життя, перетворивши її на богиню моря.

Сила Седни

Як богиня моря, Седна володіє великою силою та владою. Вона може керувати морськими припливами й відливами, викликати шторми та заспокоювати їх, а також впливати на успіх риболовлі та полювання. Ескімоси зверталися до неї з молитвами та підношеннями, просячи її благословення та захисту під час своїх морських подорожей та рибальських експедицій.

Висновок

Седна, богиня моря і морських тварин, є однією з найважливіших фігур в ескімоській міфології. Її влада сягає глибин океану та берегів царства мертвих. Її шанують як повелительку Адлівуна, де вона керує долею померлих. Легенда про її життя, сповнена трагедії та переродження, надихала покоління ескімосів, які вважали її символом витривалості та надії.

Часті питання

 1. Хто така Седна?
  Седна – богиня моря і морських тварин в ескімоській міфології, яка правує також царством мертвих, Адлівуном.
 2. Які сили має Седна?
  Седна має велику силу та владу над морем, припливами і відливами, може викликати шторми чи заспокоювати їх, а також впливати на успіх риболовлі та полювання.
 3. Як Седна стала богинею?
  Згідно з легендами, Седна була молодою жінкою великої краси, яку батько обманом продав у дружину птаху. Під час подорожі птах зазнав аварії, і Седна впала в океан. Морські істоти зжалілись над нею і дали їй нове життя, перетворивши її на богиню моря.
 4. Чому Седна важлива для ескімосів?
  Седна шанується ескімосами як повелителька моря і морських тварин, від яких залежав їхній побут. Її вважають захисницею рибалок і мисливців, а також символом витривалості та надії.
 5. Як шанували Седну ескімоси?
  Ескімоси зверталися до Седни з молитвами та підношеннями, просячи її благословення та захисту під час своїх морських подорожей та рибальських експедицій.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Павлоградська загальноосвітня школа № 19
Следующая запись Таблиця медалей літніх Олімпійських ігор 1984

Последние темы форума