Щуренко Микола Григорович

Have a question? Ask in chat with AI!

Микола Григорович Щуренко: Герой України

Микола Григорович Щуренко (27 серпня 1977 — 19 травня 2015) — солдат Збройних сил України, учасник російсько-української війни.

Біографія

Микола Щуренко народився 27 серпня 1977 року в селі Новопетрівка (нині смт Олександрівка) Дніпропетровської області. Він ріс звичайним хлопчиком, відвідував місцеву школу, грав із друзями в хокей і футбол. Після закінчення школи Микола навчався в професійно-технічному училищі на слюсаря-ремонтника, а потім служив у армії. Після служби в армії Щуренко одружився, у нього народилися двоє дітей. Він працював на місцевому заводі.

Військова служба

Коли у 2014 році розпочалася російсько-українська війна, Микола Щуренко був серед перших добровольців, які пішли захищати Батьківщину. Він підписав контракт із ЗСУ та був направлений у 93-тю окрему механізовану бригаду.

Загибель

19 травня 2015 року підрозділ Щуренка потрапив у засідку російських окупантів поблизу села Славне Донецької області. У бою Микола був поранений у живіт, однак він продовжував вести вогонь по ворогу. Коли закінчилися патрони, Щуренко підірвав себе гранатою, щоб не потрапити в полон.

Нагороди та вшанування пам'яті

За свій героїчний подвиг Микола Щуренко був посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. Також на його честь у рідному селі Новопетрівка встановлено меморіальну дошку.

Висновок

Микола Щуренко був справжнім героєм, який загинув, захищаючи свою Батьківщину. Його подвиг є прикладом мужності та самопожертви. Ми повинні пам'ятати про таких героїв і бути вдячними їм за нашу свободу та незалежність.

Запитання, що часто задаються

  • Як Микола Щуренко загинув?
  • Де Микола Щуренко був похований?
  • Які нагороди отримав Микола Щуренко?
  • Де встановлено меморіальну дошку на честь Миколи Щуренка?
  • Як увічнили пам'ять про Миколу Щуренка у його рідному селі?


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись 1251
Следующая запись Каракей

Последние темы форума