СРСР — ЯКІ КРАЇНИ ВХОДИЛИ

Have a question? Ask in chat with AI!

Історія СРСР

Союз Радянських Соціалістичних Республік (СРСР) була соціалістичною федерацією, яка існувала з 1922 по 1991 рік. Вона складалася з кількох республік, кожна з яких мала свій статус та автономію.

Країни, що входили до складу СРСР

СРСР складався з 15 республік, а саме:

  • РСФСР (Російська Радянська Федеративна Соціалістична Республіка)
  • Українська РСР (Українська Радянська Соціалістична Республіка)
  • Білоруська РСР (Білоруська Радянська Соціалістична Республіка)
  • Казахська РСР (Казахська Радянська Соціалістична Республіка)
  • та інші…

Розпад СРСР

Після багатьох років існування, СРСР розвалився в грудні 1991 року, коли кілька республік вирішили вийти із союзу та стати незалежними країнами.

Висновок

СРСР був великою соціалістичною державою, яка об’єднувала різні країни з різними культурами та традиціями. Її розпад вплинув на подальший хід історії світу та регіону.

Часто задавані питання

  1. Чому СРСР розпався?
  2. Які країни стали незалежними після розпаду СРСР?
  3. Яка була роль Російської Радянської Федерації в СРСР?
  4. Чому СРСР вважався супердержавою?
  5. Які наслідки мав розпад СРСР для світового порядку?

Країни, які входили до СРСР

Союз Радянських Соціалістичних Республік (СРСР) був державним утворенням, яке існувало з 1922 по 1991 рік. Після розпаду Російської Імперії Ленінська Радянська урядування укладала договори з різними соціалістичними республіками з метою їх об’єднання в єдину федерацію. СРСР складався з 15 республік, які включали Росію, Україну, Білорусь, Узбекистан, Казахстан, Грузію, Азербайджан, Литву, Молдову, Латвію, Киргизстан, Таджикистан, Туркменистан, Естонію та Армянію.

Кожна з республік мала свою столицю, уряд та власну конституцію, але вони були підпорядковані централізованому радянському уряду в Москві. Політичні, економічні та соціальні рішення були прийняті на рівні центральних органів управління, що знаходилися в столиці.

У складі СРСР кожна республіка мала право на самоврядування в межах федерації, але водночас була обов’язана виконувати централізовані закони та директиви. З часом відбувалося зростання впливу росії як найбільшої республіки, що призвело до зменшення автономії інших членів федерації.

Після кількох десятиліть існування, СРСР ослаб і розпався у 1991 році. Цей процес призвів до відновлення незалежності багатьох колишніх республік, які стали сучасними державами на політичній карті світу.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись КУДИ КРАЩЕ ПОЇХАТИ НА ВІДПОЧИНОК
Следующая запись ЧОМУ АЙФОН НЕ ЛОВИТЬ МЕРЕЖУ