Тонкінська резолюція

Have a question? Ask in chat with AI!

Тонкінська резолюція: Огляд іспано-американської війни

Тонкінська резолюція — це спільна резолюція Конгресу Сполучених Штатів, прийнята 7 серпня 1964 року, яка надала президенту Ліндону Джонсону широкі повноваження у використанні військової сили для припинення постійних нападів Північного В’єтнаму на американські війська в Індокитаї. Резолюція була підтримана Палатою представників голосами 414-0 і Сенатом голосами 88-2. Її дію було припинено 13 січня 1971 року.

Причини Тонкінської резолюції

У серпні 1964 року два американських кораблі, есмінець Маддокс і есмінець Тернер Джой, були атаковані Північно-В’єтнамськими торпедними катерами в Тонкінській затоці. Сполучені Штати стверджували, що ці напади були неспровокованими, але Північний В’єтнам стверджував, що американські кораблі знаходилися в його територіальних водах.

Адміністрація Джонсона використала ці напади як привід для заклику до прийняття Тонкінської резолюції. Резолюція була прийнята з великою підтримкою обох партій і надала президенту широкі повноваження у використанні військової сили для захисту американських інтересів у В’єтнамі.

Наслідки Тонкінської резолюції

Тонкінська резолюція різко посилила участь Сполучених Штатів у війні у В’єтнамі. Вона дозволила президенту Джонсону розпочати бомбардування Північного В’єтнаму та відправити в регіон наземні війська. Це призвело до значного розширення війни і до значних втрат серед американських військових.

Тонкінська резолюція також стала предметом значних суперечок і дебатів. Критики резолюції стверджували, що вона була використана адміністрацією Джонсона як прикриття для ескалації війни у В’єтнамі. Вони також стверджували, що резолюція була надто широкою і давала президенту занадто багато влади.

Відміна Тонкінської резолюції

У 1971 році Конгрес Сполучених Штатів прийняв Закон про повноваження президента з використання військової сили, який скасовував Тонкінську резолюцію. Закон про повноваження президента з використання військової сили надав президенту більш обмежені повноваження у застосуванні військової сили. Він також вимагав від президента повідомляти Конгрес про будь-яке використання військової сили протягом 48 годин.

Висновок

Тонкінська резолюція була важливою подією у війні у В’єтнамі. Вона призвела до значного розширення війни та до значних втрат серед американських військових. Резолюція також стала предметом значних суперечок і дебатів.

Запитання, що часто задаються

  1. Що таке Тонкінська резолюція?
  2. Які були причини прийняття Тонкінської резолюції?
  3. Які були наслідки прийняття Тонкінської резолюції?
  4. Коли була відмінена Тонкінська резолюція?
  5. Яка різниця між Тонкінською резолюцією і Законом про повноваження президента з використання військової сили?


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Ізабелла Клара Євгенія
Следующая запись Європа (готель, Київ)

⚡⚡⚡