Treehouse of Horror XIV

Have a question? Ask in chat with AI!

Treehouse of Horror XIV (укр. Сімпсони і Гелоуїн XIV) — пригодницький жах або комедійна класика на Хелловін?

Звертатись до власної історії, як способу уникнення від її повторення на майбутнє — корисна навичка, яка є як у окремих людей, так і у країн чи навіть витворів масової культури. Самого себе можна врятувати, просто, навіть коли помилився, відмовся від цього в майбутньому, щоб дія не переросла у звичку. Проте з фразами "Наша країна вже пізнала цю проблему, тому подібні питання ми будемо вирішувати без таких проблем" — все дещо складніші. Якщо, звісно, та країна не є поки дуже молодим витвором масової культури, типа відомого американського мультсеріалу сімейства Сімпсонів, які постійно прагнуть чогось нового, але через свою циклічність, постійно наштовхуються на вже раніш поставлені проблеми чи рішення. Хоча, за ступенем пізнання свого минулого, цілком цей мультфільм можна назвати "мікро-країною", чи не так?

1. Treehouse of Horror XIV (укр. Сімпсони і Гелоуїн XIV) — скілька історій у одній?

Хтось ставиться до Сімпсонів, що це мультсеріал, якого вже нема чим здивувати глядача і, думається, що в самому серіалі так не думають і вже понад чверть століття свого існування регулярно влаштовують традиційні хелловінські випуски. Адже, ці випуски мають свої "традиції в традиціях" у самому Сімпсонівському світі, наприклад, три окремі історії на досить різну тематику і незв'язані з головною сюжетною лінією самого серіалу. Наприклад, в епізоді (укр. Сімпсони і Гелоуїн XIV) автори приготували для глядача таку добірку сюжетів:

1.1. Підлітки в клондані: звичайна на перший погляд пригода Шеллі, Джімі та Кірні на ковзанці, яка втягнула сім'ю Сімпсонів у незручні обставини (їх завадили спокійно жити через постійне переслідування громадян, змінених клонуванням і "атаку" з усіх боків на Сімпсонів).

1.2. Неприємність у ресторані "Помідор на колесах": кулінарна традиція родини Сімпсонів ледь не призвела до кінця людства і не тільки через канібалізм, який запровадив Гомер у ресторані Помідор на колесах, а ще й через те, що родина виявилася у шлунку величезного монстра, що вижив у нічних кошмарах Барта.

1.3. Мамуна: Гомер- мумія, Ліса як єгиптянка і художник-початківець, якому треба було терміново додати фінальні штрихи до свого творіння, яке насправді виявилось кулоном Ліси, який вона одразу втратила.

2. Персонажі Treehouse of Horror XIV — герої чи антигерої?

Що сказати про персонажів, яких придумали автори Сімпсонів? Невже вони так полюбляють показувати всі недоліки своїх героїв, що навіть в хелловінських випусках, де ніби можна відпустити серіал в політ трохи більше, все одно стикаються з тими ж проблемами, що і в звичайних випусках?

2.1. Гомер: звичайний персонаж, який "не змінюється", але відрізняється тим, що цей персонаж може вийти з будь-якої, навіть найбезнадінішої ситуації, яку зробив сам для свого оточення.

2.2. Сім'я Сімпсонів: проста американська родина, яка має всі недоліки, які може вигадати сценарист. Вони просто намагаються жити у звичайнісінькому місті Спрінґфілді, але чомусь постійно у них щось іде не так і це "щось" тягнеться років пятнадцять.

2.3. Жителі Спрінґфілду: хоча більшість жителів вигаданого міста з'являються в серіалі на якись короткий проміжок часу, але їх все ж таки можна вважати регулярними персонажами і одразу можна вирізнити Мо, Неда, Апу та інших.

3. Як створювався один із найперших випусків Сімпсонів на Гелоуїн?

Рік 2003, треба було знов випустити серію Сімпсонів на Хелловін, яка прикрасить цей американський релігійний декор. Так з'явився 15-ий сезон і він розпочався, як і припускалось випуском Treehouse of Horror XIV (укр. Сімпсони і Гелоуїн XIV). Сценарій до серії, як і до всіх інших серій Сімпсонів, писав штатний письменник серіалу Скайлер Дженкінс. Серію в кінцевому вигляді глядач зміг побачити вперше 2 листопада 2003 року.

4. Пародії, метафори та аналогії в Treehouse of Horror XIV (укр. Сімпсони і Гелоуїн XIV)

Хто слідкує за виходом нових серій Сімпсонів, помічав, що в серіях дуже часто присутні метафори, аналогії та пародії. Treehouse of Horror XIV (укр. Сімпсони і Гелоуїн XIV) не виключення. Наприклад:

4.1. Пародія на бойовий хорор фільм "Зоря смерті" (1978), де зображуються "потвора" Барт і Гомер.

4.2. Пародія на фільм 1978 року випуску "Напад 50-футової жінки", де Ліса-гігінт.

4.3. Аналогія на фільми про живих мерців "Ніч живих мерців".

4.4. Метафора, яка тягнеться всі 31 сезон для серіалу Сімпсони — це те, що Сімпсони "застрягли" в році їхнього створення, тобто якими були в 1989 році, такими і залишаються по сьогоднішній день, без найменших змін.

5. Критика та сприйняття глядачами Treehouse of Horror XIV (укр. Сімпсони і Гелоуїн XIV)

Різні мультики і люди їх сприймають по різному. Що ж можно сказати про Сімпсонів, адже це не звичайний мультик, а пародия на все, що оточує творець серіалу? Звісно, що такі мультики сприймаються по різному і Treehouse of Horror XIV (укр. Сімпсони і Гелоуїн XIV) — не виключення. Хтось вважав його улюбленою частиною, хтось нижче за рейтинг уваги, але в будь-якому разі навіть критики не залишають серіал без уваги, що каже про те, що серіал має рівну частку захоплення і ненависті. А ви як сприймаєте Сімпсонів?

Чи схожа серія Сімпсонів Сімпсони і Гелоуїн XIV на всі попередні серії?

Так, серія схожа на всі попередні серії Сімпсонів, оскільки вона має такий самий формат: три окремі історії, пов'язані з Хелловіном. Кожна з історій має свою власну унікальну сюжетну лінію та персонажів.

Які теми підіймаються в серії Сімпсони і Гелоуїн XIV?

У серії Сімпсони і Гелоуїн XIV підіймаються такі теми, як клонування, канібалізм, єгипетська міфологія та муміфікація.

Які пародії присутні в серії Сімпсони і Гелоуїн XIV?

У серії Сімпсони і Гелоуїн XIV присутні пародії на фільми "Зоряна Галька", "Напад 50-футової жінки" та "Ніч живих мерців".

Хто з персонажів Сімпсонів з'являється в серії Сімпсони і Гелоуїн XIV?

У серії Сімпсони і Гелоуїн XIV з'являються всі основні персонажі Сімпсонів, а також деякі другорядні персонажі.

Чи є в серії Сімпсони і Гелоуїн XIV сцени насильства чи грубого гумору?

У серії Сімпсони і Гелоуїн XIV присутні сцени насильства та грубого гумору, але вони подані в комічному стилі.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Торопчин Анатолій Якович
Следующая запись Кілометр за годину

Последние темы форума