U-4 (1935)

Have a question? Ask in chat with AI!

U-4: німецький підводний човен класу IIA, що вижив у найжорстокіших боях Другої світової війни

Зародження легенди

Історія U-4 бере свій початок у буржуазній атмосфері 1930-х років, коли Німеччина, прагнучи повернути втрачену у Великій війні велич, почала розбудовувати свою військову міць. Саме тоді, відроджуючи горді традиції Імператорського військово-морського флоту, і народився цей легендарний підводний човен.

31 липня 1935 року U-4 урочисто покинув верф Дойче Верфт АГ в Кілі і здійснив свій перший спуск на воду. Ця подія викликала неабияке зацікавлення не лише серед військових, а й серед пересічних німців, які з надією спостерігали за відродженням своїх збройних сил.

Лише через місяць, 17 серпня того ж року, човен офіційно увійшов до складу навчальної флотилії, яка згодом перетворилася на 21-шу флотилію підводних човнів Крігсмаріне. З цього моменту U-4 постав на шлях своєї славної історії, яку було написано кров'ю і залізом в бездонних просторах океанів.

Мотор морської долі

U-4 належав до проекту IIA, який був розроблений на основі досвіду німецьких підводників у Першій світовій війні. Це були невеликі, але надзвичайно маневрені та ефективні субмарини, призначені для операцій в прибережних водах.

Підводне озброєння човна складалося з чотирьох 533-міліметрових торпедних апаратів, два з яких розташовувалися в носовій частині, а два інші — в кормовій. Для самооборони U-4 мав одну 20-міліметрову гармату і один 37-міліметровий зенітний автомат.

Серцем U-4 був шестициліндровий дизельний двигун MAN M 6 V 22/36, який розвивав потужність 800 кінських сил і забезпечував підводному човну максимальну швидкість 8,7 вузлів у надводному положенні. У зануреному ж стані U-4 міг розвивати швидкість до 6,9 вузлів, що було пристойним показником для підводних човнів того часу.

Бойовий шлях морського вовка

З початком Другої світової війни U-4 був одним з перших підводних човнів, які вийшли в море на полювання за союзними судами. Він патрулював прибережні води Північного моря та Балтійського моря, завдаючи значної шкоди ворожому судноплавству.

У вересні 1939 року U-4 здійснив свою першу вдалу атаку, потопивши британське торгове судно SS Athenia. Цей епізод мав широкий розголос у пресі, оскільки на борту судна перебували цивільні пасажири, зокрема жінки та діти.

Незважаючи на цей інцидент, U-4 продовжував свою безжальну кампанію проти судноплавства союзників. Він брав участь у багатьох боях, у тому числі в знаменитій битві за Атлантику, де підводні човни Крігсмаріне вели запеклу боротьбу з Британським королівським флотом.

У 1941 році U-4 був переведений на Середземноморський театр військових дій, де продовжував діяти з великим успіхом. Він потопив кілька ворожих суден, у тому числі британський есмінець HMS Griffin.

Непохитний до останнього подиху

Після довгих років безперервних боїв U-4 почав проявляти ознаки зносу. Його корпус був пошкоджений, а двигуни потребували ремонту. Незважаючи на це, човен залишався в строю, хоча його екіпаж вже виснажився як фізично, так і морально.

1 липня 1943 року U-4 став жертвою власної відваги. Він був атакований британськими есмінцями і зазнав значних пошкоджень. Однак екіпаж човна не здавДобавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Tiger (хеш-функція)
Следующая запись Джаред Андерсон — Чарльз Мартін

Последние темы форума