Українці в парламенті Польської Республіки

Have a question? Ask in chat with AI!

Українці в парламенті Польської Республіки: Політичний вплив українського населення в довоєнній Польщі

Українці відігравали важливу роль у політичному житті довоєнної Польщі. Здобувши свої представницькі права ще за часів Російської імперії, після Першої світової війни вони успішно інтегрувалися в політичну систему відродженої польської держави.

Конституційні основи представництва українців у польському парламенті

Конституція Польської Республіки 1921 року вперше в історії Польщі гарантувала права національних меншин, включаючи українську, на культурну автономію, свободу мови, освіти та релігії. У статті 104 конституції також передбачалося, що національні меншини мають бути представлені у парламенті пропорційно до своєї чисельності.

Українські політичні партії та організації

На початку 1920-х років в Польщі існувало кілька українських політичних партій та організацій, що представляли інтереси своєї громади. Найбільш значущими серед них були Український національно-демократичний союз (УНДС), Українська селянська спілка (УСС), Українська радикальна партія (УРП) та Українське соціалістичне об’єднання (УСО).

Українська делегація в парламенті

На парламентських виборах 1922 року в польський Сейм пройшли 27 українських депутатів, а до Сенату — 3 українські сенатори. На наступних виборах кількість українських парламентаріїв дещо зменшилася, але вони завжди зберігали вплив на політичну ситуацію в країні.

Українські політики у польському уряді

У 1924 році український політик, відомий діяч УНДС Дмитро Левицький, став міністром освіти і віросповідань у польському уряді. Це було першим випадком, коли представник української національної меншини обіймав таку високу посаду в польській державі.

Українці та польсько-українські відносини

Українські депутати та сенатори активно працювали над покращенням польсько-українських відносин. Виступали за надання українцям широкої автономії, поважаючи їхні культурні та національні права. Вони також відігравали роль посередників між польським урядом та українськими громадськими організаціями.

Висновок

Українці в парламенті Польської Республіки відігравали важливу роль у політичному житті країни в довоєнний період. Їхня діяльність сприяла розвитку демократії, захисту прав та інтересів української національної меншини, а також покращенню польсько-українських відносин.

Часті запитання

  1. Які українські політичні партії існували в довоєнній Польщі?
  2. Хто представляв інтереси українського населення на парламентських виборах 1922 року?
  3. Яка кількість українських депутатів та сенаторів була обрана до польського парламенту у 1922 році?
  4. У якому році представник української національної меншини вперше обійняв високу посаду в польському уряді?
  5. Якими були основні напрямки діяльності українських політиків у польському парламенті?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Дереволаз блакитний
Следующая запись Держбанк СРСР