УЛЬТРАЗВУКОВА ДЕНСИТОМЕТРІЯ (QUS) (ISCD 2023):

Have a question? Ask in chat with AI!

Яка відповідь є правильною?

  • рекомендована для прийняття рішення про лікування, якщо ДРА не може бути виконана, але існує висока ймовірність перелому
  • рекомендована для встановлення діагнозу остеопорозу
  • найкраща локалізація для вимірювання – променева кістка
  • \u003cp\u003e\u003cb\u003eУльтразвукова\nденситометрія (QUS\u003c/b\u003e\u003cb\u003e)\u003c/b\u003e\u003cb\u003e \u003c/b\u003e\u003cb\u003e(ISCD\u003c/b\u003e\u003cb\u003e 2023):\u003c/b\u003e\u003c/p\u003e

Ультразвукова денситометрія (QUS) (ISCD 2023)

Ультразвукова денситометрія (QUS) — це нетравматичний метод дослідження, який використовує ультразвукові хвилі для вимірювання щільності кісток. Цей метод дозволяє оцінити рівень мінеральної щільності кісток і виявити остеопороз на ранній стадії, коли інші методи можуть бути неефективними.

Однією з основних переваг ультразвукової денситометрії є відсутність впливу на організм пацієнта і відсутність радіаційного випромінювання. Цей метод може бути використаний для скринінгу остеопорозу у широких верств населення, включаючи дітей, підлітків і вагітних жінок.

Остеопороз є однією з найбільш поширених проблем з кістками у світі, і правильна діагностика грає важливу роль у попередженні переломів кісток у пацієнтів. Ультразвукова денситометрія може бути ефективним методом для встановлення діагнозу остеопорозу, оскільки вона дозволяє оцінити щільність кісток та відслідковувати її зміни з часом.

Однак, хоча ультразвукова денситометрія може допомогти встановити діагноз остеопорозу, вона не є рекомендованою для прийняття рішення про лікування, якщо денситометрія з використанням рентгенівських променів (ДРА) може бути виконана. ДРА зазвичай є більш точним інструментом для визначення щільності кісток і має більший обсяг доказової бази для прийняття лікувальних рішень.

Отже, ультразвукова денситометрія рекомендована для встановлення діагнозу остеопорозу, але не може замінити ДРА для прийняття рішень про лікування, особливо при високій ймовірності перелому.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись ІНДЕКС ТРАБЕКУЛЯРНОЇ КІСТКИ (TBS) (ISCD 2023):
Следующая запись НАЙБІЛЬШ ЕФЕКТИВНИМИ ТА БЕЗПЕЧНИМИ СТРАТЕГІЯМИ ПРОФІЛАКТИКИ ПЕРЕЛОМІВ І ПОКРАЩЕННЯ МЩКТ ПРИ ПОСТМЕНОПАУЗАЛЬНОМУ ОСТЕОПОРОЗІ Є НАСТУПНА КОМБІНАЦІЯ: