Ужгородський район (1953—2020)

Have a question? Ask in chat with AI!

Ужгородський район: колишня адміністративно-територіальна одиниця Закарпатської області України

Історична довідка

Ужгородський район був утворений 25 січня 1953 року. Адміністративний центр району — місто Ужгород, яке не входить до складу району. У липні 2020 року район було ліквідовано у зв'язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи та включено до складу новоутвореного укрупненого Ужгородського району, до якого також увійшли колишній Перечинський, Великоберезнянський та частина Мукачівського районів.

Географічне положення

Ужгородський район розташований у північно-західній частині Закарпатської області. Межує з Польщею на півночі, Словаччиною на заході, Великоберезнянським районом на сході та Мукачівським районом на півдні. Площа району становить 870 км².

Природні ресурси

Ужгородський район багатий на природні ресурси. Тут є поклади нафти, газу, бурого вугілля, кам'яної солі та мінеральних вод. Також район має сприятливі кліматичні умови та родючі ґрунти.

Економіка

Економіка Ужгородського району базується на сільському господарстві, промисловості та туризмі. Основними галузями сільського господарства є вирощування зернових культур, кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків та овочів. У районі також розвинуте тваринництво, зокрема розведення великої рогатої худоби, свиней та птиці. Промисловість району представлена підприємствами харчової, легкої, деревообробної та будівельної промисловості. Туризм є важливою галуззю економіки району. Тут є багато історичних та культурних пам'яток, а також природних заповідників та національних парків.

Пам’ятки культури

Ужгородський район багатий на пам'ятки культури. Найвідомішими з них є Ужгородський замок, Мукачівський замок, Паланок, Берегівський замок та Хустський замок. Також в районі є багато церков, костелів та синагог, а також музеїв та галерей.

Висновок

Ужгородський район був унікальною адміністративно-територіальною одиницею Закарпатської області України з багатою історією та культурою. Незважаючи на те, що район був ліквідований у 2020 році, його пам'ятки та природні ресурси продовжують приваблювати туристів та відпочивальників.

Поширені запитання

  1. Коли був утворений Ужгородський район?
  2. Ужгородський район був утворений 25 січня 1953 року.

  3. Коли був ліквідований Ужгородський район?
  4. Ужгородський район був ліквідований у липні 2020 року.

  5. Яка площа Ужгородського району?
  6. Площа Ужгородського району становить 870 км².

  7. Який адміністративний центр Ужгородського району?
  8. Адміністративний центр Ужгородського району — місто Ужгород, яке не входить до складу району.

  9. Які основні галузі економіки Ужгородського району?
  10. Основними галузями економіки Ужгородського району є сільське господарство, промисловість та туризм.Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Лев
Следующая запись Маурен

Последние темы форума