Величко Олександр Євгенович

Have a question? Ask in chat with AI!

Олександр Євгенович Величко: Герой, який віддав життя за Україну

Олександр Євгенович Величко, старший солдат Збройних сил України, назавжди залишиться в пам'яті українського народу як один з найхоробріших синів своєї землі. Він віддав своє життя в боротьбі за свободу та незалежність Батьківщини під час російського вторгнення в Україну в 2022 році.

Молодість та становлення

Олександр Величко народився 10 грудня 1988 року в місті Артемівськ (нині Бахмут) Донецької області. З дитинства був оточений любов'ю та турботою батьків, розумним і допитливим хлопчиком. У шкільні роки захоплювався історією та географією, брав активну участь у шкільному самоврядуванні.

Після закінчення школи Олександр вступив до Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна на історичний факультет. Навчався з відзнакою, брав активну участь у громадському житті університету.

Служба в Збройних силах України

Після закінчення університету Олександр Величко був призваний на строкову службу в Збройні сили України. Служив у розвідувальному підрозділі, швидко завоював повагу командирів та побратимів. Після закінчення строкової служби підписав контракт і продовжив військову кар'єру.

У 2014 році, коли російські окупанти вторглися на схід України, Олександр Величко без вагань став на захист своєї землі. Він брав участь у найзапекліших боях на Донбасі, виявляючи хоробрість та професіоналізм.

Подвиг Олександра Величко

24 лютого 2022 року, в день початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Олександр Величко разом зі своїм підрозділом відправився на фронт в зону ООС. Він брав участь у боях на напрямку Ізюм-Слов'янськ, в районі міста Барвінкове.

10 березня 2022 року в бою з російськими військами поблизу села Івано-Дар'ївка Олександр Величко був смертельно поранений. Його товариші по зброї зробили все можливе, щоб врятувати його життя, але, на жаль, отримані поранення виявилися несумісними з життям.

Пам'ять про героя

Олександр Величко загинув у бою, захищаючи свою землю, свою родину, свою країну. Він залишився навіки молодим, але його подвиг ніколи не буде забутий.

Указом Президента України за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Олександру Величко присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно).

Ім'я Олександра Величко носить музей історії Бахмутського ліцею № 1, де він навчався. У школі створена меморіальна кімната, присвячена його подвигу. На фасаді ліцею встановлено меморіальну дошку.

У рідному місті Олександра Бахмуті його ім'ям названо вулицю. На цій вулиці встановлено пам'ятник герою.

Український народ ніколи не забуде подвиг Олександра Величко та інших героїв, які віддали свої життя за свободу та незалежність нашої країни.

Висновок

Олександр Євгенович Величко – справжній герой, приклад мужності та патріотизму. Його життя обірвалося трагічно, але його подвиг навіки залишиться в пам'яті українського народу. Він назавжди залишиться в наших серцях як символ незламності та відданості Батьківщині.

Питання, що часто задаються:

 • Яким був Олександр Величко до служби в Збройних силах України?
  Відповідь: Олександр Величко був розумним і допитливим хлопчиком, брав активну участь у шкільному самоврядуванні. Після закінчення школи вступив до Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна на історичний факультет. Навчався з відзнакою, брав активну участь у громадському житті університету.
 • Де служив Олександр Величко?
  Відповідь: Олександр Величко служив у розвідувальному підрозділі Збройних сил України. Брав участь у найзапекліших боях на Донбасі.
 • Який подвиг здійснив Олександр Величко?
  Відповідь: Олександр Величко загинув у бою, захищаючи свою землю, свою родину, свою країну. Указом Президента України за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Олександру Величко присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно).
 • Як увічнена пам'ять про Олександра Величко?
  Відповідь: Ім'я Олександра Величко носить музей історії Бахмутського ліцею № 1, де він навчався. У школі створена меморіальна кімната, присвячена його подвигу. На фасаді ліцею встановлено меморіальну дошку. У рідному місті Олександра Бахмуті його ім'ям названо вулицю. На цій вулиці встановлено пам'ятник герою.
 • Яке значення має подвиг Олександра Величко для українського народу?
  Відповідь: Подвиг Олександра Величко є символом мужності, патріотизму та незламності українського народу. Він назавжди залишиться в пам'яті українців як приклад відданості Батьківщині.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Фурса Леонід Петрович
Следующая запись Електронна структура виробу