Велика радянська енциклопедія

Have a question? Ask in chat with AI!

Велика радянська енциклопедія: історія, особливості та вплив

Перше видання

Велика радянська енциклопедія (ВРЕ) була заснована в 1925 році в Радянському Союзі. Перше її видання, яке вийшло в світ у 1926-1947 роках, складалося з 65 томів, що охоплювали всі галузі знання. Серед відомих авторів першого видання були Олексій Горький, Микола Бердяєв, Юрій Кондратюк, Микола Покровський і Микола Марр.

Заборона другого видання

Друге видання ВРЕ, яке було значно розширене і оновлене, планувалося видавати з 1937 року. Однак через початок Другої світової війни видання було перервано. До того часу було випущено всього 12 томів. У 1949 році, після війни, видання було повністю заборонено з ідеологічних причин; воно було визнано «ворожим» і «буржуазним». Видання вціліло в дуже невеликій кількості екземплярів, які зберігаються в деяких бібліотеках і архівах.

Третє видання

Третє видання ВРЕ виходило в світ з 1969 по 1978 роки. Воно складалося з 30 томів і заголовного тома, що містив відомості про СРСР. У третьому виданні було значно більше статей, що стосувалися науки, техніки, культури і мистецтва, ніж у першому і другому виданнях.

Четверте й наступне видання

Четверте видання ВРЕ виходило в світ з 1980. Трійка високопоставлених редакторів була заарештована за антирадянську пропаганду — під час укладання статті про Україну вони не використали слово «радянський» перед словом «Україна», а це була надзвичайно серйозна помилка на той час. Подібне траплялося й під час редагування матеріалів про Велику Жовтневу революцію, де слово «жовтневий» було свідомо опущен. Подібні випадки пов'язують з націоналізмом редакторів, які займалися створенням статті.
Після цього до випуску книг четвертого видання допускалися виключно віддані комунізму люди. У четвертому виданні з 1986 року статті значно скоротили, а весь наклад був вилучений із продажу.

Вплив і значення

Велика радянська енциклопедія справила величезний вплив на розвиток науки, освіти і культури в СРСР. Вона була одним з основних джерел інформації для радянських людей, а також для іноземців, які цікавилися Радянським Союзом. Енциклопедія також була важливою частиною радянської пропаганди, оскільки вона пропагувала радянський образ життя і радянську ідеологію.

Завершення

Велика радянська енциклопедія — це унікальне видання, яке відіграло важливу роль в історії Радянського Союзу. Вона є цінним джерелом інформації про історію, культуру і науку СРСР, а також про радянську ідеологію.

Поширені запитання

  1. Яка кількість томів було у Великій радянській енциклопедії?
  2. Яке видання ВРЕ було заборонене?
  3. В якому році вийшло перше видання ВРЕ?
  4. Чи є сучасні видання ВРЕ?
  5. Яке значення мала ВРЕ для радянського суспільства?


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Телеологія
Следующая запись Урочна система

Последние темы форума