Вільнопілля

Have a question? Ask in chat with AI!

Вільнопілля: село в Україні, у Ружинській селищній територіальній громаді Бердичівського району Житомирської області

Історія

Село Вільнопілля розташоване за 17 км на північний схід від районного центру міста Бердичів та за 15 км від залізничної станції Вчорайше. Через село протікає річка Тетерів.

Перша письмова згадка про село датується 1607 роком. У XVI-XVII століттях Вільнопілля належало до Київського воєводства Речі Посполитої. Після поділів Польщі село увійшло до складу Російської імперії.

У 1793 році в селі була побудована дерев’яна церква Покрови Пресвятої Богородиці. У 1861 році в селі відкрилася початкова школа. У 1885 році в Вільнопіллі мешкало 712 осіб, налічувалося 108 дворів.

Під час Першої світової війни село було окуповане австро-німецькими військами. У 1918 році Вільнопілля увійшло до складу Української Народної Республіки. У 1920 році село було захоплене більшовиками і включено до складу УРСР.

Радянський період

У 1929 році в селі було створено колгосп імені Леніна. У 1930 році в Вільнопіллі відкрилася семирічна школа. У 1941 році село було окуповане німецькими військами. У 1943 році Вільнопілля було визволене радянськими військами. У 1950 році колгосп імені Леніна був об’єднаний з колгоспом імені Сталіна.

Сучасність

У 1991 році село Вільнопілля увійшло до складу незалежної України. У 2001 році в селі мешкало 711 осіб, налічувалося 108 дворів. У селі діє загальноосвітня школа I-III ступенів, дитячий садок, будинок культури, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт. У 2015 році в селі було відкрито пам’ятник загиблим у Другій світовій війні.

Туризм

Село Вільнопілля є популярним місцем відпочинку для мешканців навколишніх сіл та міст. У селі є кілька готелів та садиб зеленого туризму. Туристи можуть відвідати місцевий краєзнавчий музей, здійснити піші та велосипедні прогулянки по околицях села, а також порибалити та поплавати в річці Тетерів.

Висновок

Село Вільнопілля – це мальовниче село з багатою історією та культурою. Село розташоване в екологічно чистому районі, що робить його привабливим місцем для життя та відпочинку.

Часто задаються питання

  1. Де розташоване село Вільнопілля?
  2. Коли була заснована село Вільнопілля?
  3. Яка кількість населення села Вільнопілля?
  4. Які пам’ятки є в селі Вільнопілля?
  5. Чим можна зайнятися в селі Вільнопілля?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись U-106 (1940)
Следующая запись Риса