Вірменія у складі Російської імперії

Have a question? Ask in chat with AI!

Вірменія в складі Російської імперії

Передумови входження Вірменії до складу Російської імперії

У 19 столітті Вірменія перебувала у складі Перської імперії. Однак, починаючи з 1813 року, Російська імперія почала вести активну експансію на Кавказі. У результаті російсько-перської війни 1804-1813 років, росія захопила частину вірменських земель, які були включені до складу Російської імперії. У 1826 році росія знову розпочала війну з Персією, метою якої було захоплення всього Закавказзя. У 1828 році російські війська взяли Ереван, а у 1829 році був підписаний Туркманчайський договір, за яким Східна Вірменія була остаточно приєднана до Російської імперії.

Внутрішньополітичне становище Вірменії в складі Російської імперії

Після включення Вірменії до складу Російської імперії, вірмени отримали деякі права і свободи. Вони могли вільно сповідувати свою релігію, розвивати свою культуру і освіту. Однак, вірмени також піддавалися дискримінації з боку російської влади. Вони були обмежені у своїх політичних правах, їхні землі були захоплені російськими чиновниками, а їхня культура і релігія були піддані гонінням. У результаті цього, у Вірменії наростало невдоволення російським пануванням.

Економічний розвиток Вірменії в складі Російської імперії

Включення Вірменії до складу Російської імперії призвело до прискорення економічного розвитку регіону. Російська влада вкладала кошти у розвиток інфраструктури, промисловості і сільського господарства. У Вірменії були побудовані нові дороги, залізниці, фабрики і заводи. Також був розвинений туризм, який приносив дохід в казну. Завдяки цьому, Вірменія стала одним з найбільш розвинених регіонів Кавказу і внесла значний вклад в економіку Російської імперії.

Національно-визвольний рух у Вірменії в роки Першої світової війни

У роки Першої світової війни національно-визвольний рух у Вірменії активізувався. Вірменські добровольці брали участь у боях на Кавказькому фронті, а в тилу створювалися вірменські військові формування. У 1915 році в Туреччини розпочався геноцид вірмен, під час якого було вбито більше 1,5 мільйона вірмен. Це трагедія ще більше підсилило національно-визвольний рух у Вірменії.

Утворення Демократичної Республіки Вірменія

У 1917 році в Російській імперії відбулася революція, в результаті якої до влади прийшли більшовики. Більшовики не визнали національних прав вірмен і почали переслідувати вірменські національні організації. У відповідь на це, у 1918 році була проголошена незалежна Демократична Республіка Вірменія. Новостворена республіка зіткнулася з багатьма проблемами, такими як турецька агресія, голод і хвороби. Однак, республіка змогла вистояти і проіснувала до 1920 року, коли вона була включена до складу Радянського Союзу.

Висновок

Включення Вірменії до складу Російської імперії мало неоднозначні наслідки для вірменського народу. З одного боку, вірмени отримали деякі права і свободи, а економіка регіону почала розвиватися. З іншого боку, вірмени піддавалися дискримінації з боку російської влади, їхні землі були захоплені російськими чиновниками, а їхня культура і релігія були піддані гонінням. У роки Першої світової війни національно-визвольний рух у Вірменії активізувався. У 1918 році була проголошена незалежна Демократична Республіка Вірменія. Однак, республіка проіснувала лише до 1920 року, коли вона була включена до складу Радянського Союзу.

Найчастіші запитання:

  1. Які були основні причини включення Вірменії до складу Російської імперії?
  2. Які були основні права і свободи, які отримали вірмени після входження Вірменії до складу Російської імперії?
  3. Як російська влада дискримінувала вірмен?
  4. Якими були основні напрямки економічного розвитку Вірменії в складі Російської імперії?
  5. Як національно-визвольний рух у Вірменії розвивався під час Першої світової війни?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись No Need to Argue
Следующая запись Мовна стійкість