Володар Глібович

Have a question? Ask in chat with AI!

Володар Глібович (1090-ті – після 1167): правитель, громадський діяч, полководець

Зміст

 1. Біографія
 2. Князювання в Мінську
 3. Князювання в Городці
 4. Князювання в Полоцьку
 5. Особисте життя та спадщина
 6. Цікаві факти
 7. Висновок
 8. Поширені запитання

Біографія

Володар Глібович – видатна постать в історії Київської Русі ХІІ століття. Він був представником Полоцької гілки Рюриковичів, княжив у Мінську, Городці та Полоцьку. Володар Глібович народився у 1090-х роках у родині Мінського князя Гліба Всеславича та княжни Володимиро-Волинської Анастасії Ярополковни, доньки Короля Русі Ярополка Ізяславича. Про його ранні роки відомостей збереглося небагато. Відомо, що він мав брата Ростислава Глібовича.

Князювання в Мінську

У 1151 році Володар Глібович став князем Мінська. Він правив городом вісім років, до 1159 року. За цей час він зміцнив Мінське князівство, розширив його територію та збудував нові укріплення. Володар Глібович також відомий своєю участю в боротьбі проти Ярослава Ізяславича, Великого князя Київського. У 1158 році він приєднався до коаліції князів, які виступили проти Ярослава. Володар Глібович здійснив похід на Київ, але йому не вдалося взяти місто. Незважаючи на це, він зумів здобути деякі територіальні поступки від Ярослава Ізяславича.

Князювання в Городці

У 1159 році Володар Глібович перебрався до Городця, де став князем. Він правив цим городом шість років, до 1165 року. Про його князювання в Городці відомостей збереглося не так багато. Відомо, що він продовжував брати участь у боротьбі за Київський престол. У 1164 році він підтримав повстання міщан проти Великого князя Київського Ростислава Мстиславича. Повстання було придушене, але Володару Глібовичу вдалося зберегти свою владу в Городці.

Князювання в Полоцьку

У 1165 році Володар Глібович став князем Полоцька. Він правив цим городом два роки, до 1167 року. Полоцьк був одним з найважливіших міст Київської Русі, і Володар Глібович відігравав важливу роль на політичній арені. Він був одним з найближчих соратників Великого князя Київського Ростислава Мстиславича. Володар Глібович брав участь у багатьох походах Ростислава Мстиславича, зокрема, в поході на Новгород у 1167 році. У цьому ж році Володар Глібович помер.

Особисте життя та спадщина

Про особисте життя Володаря Глібовича відомостей збереглося не так багато. Він був одружений двічі. Перша дружина невідома. Другою дружиною була княжна Марія Юріївна, дочка Юрія Ярославича, Великого князя Київського. У Володаря Глібовича було кілька дітей. Його сини Василь та Всеслав стали князями Полоцька. Володар Глібович залишив по собі багату спадщину. Він був одним з найсильніших князів Київської Русі, який відігравав важливу роль у політичному житті країни.

Цікаві факти

 • Володар Глібович був одним з небагатьох князів Київської Русі, який двічі був князем Мінська і тричі князем Полоцька.
 • Його батько Гліб Всеславич був одним з найсильніших князів Київської Русі.
 • Володар Глібович мав велику сім’ю. Він був одружений двічі і мав кілька дітей.
 • Помер, ймовірно, у 1167 році. Його смерть була великою втратою для Київської Русі.

Висновок

Володар Глібович був видатним правителем, полководцем, громадським діячем Київської Русі. Він залишив по собі багату спадщину. Його життя та діяльність є прикладом того, як можна досягти успіху в різних сферах діяльності.

Поширені запитання

 1. Коли народився Володар Глібович?
  Володар Глібович народився у 1090-х роках.
 2. Де він княжив?
  Володар Глібович княжив у Мінську, Городці та Полоцьку.
 3. Скільки дітей він мав?
  У Володаря Глібовича було кілька дітей. Його сини Василь та Всеслав стали князями Полоцька.
 4. Як він помер?
  Володар Глібович помер, ймовірно, у 1167 році.
 5. Яка його спадщина?
  Володар Глібович залишив по собі багату спадщину. Він був одним з найсильніших князів Київської Русі, який відігравав важливу роль у політичному житті країни.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Babylon (програма)
Следующая запись Wikibase

Последние темы форума