ЯКА СУМІШ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ДЛЯ ДІТЕЙ З ДОВЕДЕНОЮ АЛЕРГІЄЮ НА БІЛКИ КОРОВ’ЯЧОГО МОЛОКА, ЯКІ ЗНАХОДЯТЬСЯ НА ШТУЧНОМУ ВИГОДОВУВАННІ :

Have a question? Ask in chat with AI!

Яка відповідь є правильною?

  • Гіпоалергенна
  • Суміш високого гідролізу білків коров’ячого молока
  • Безлактозна суміш
  • Суміш на основі козячого молока

Яка суміш підходить для дітей з доведеною алергією на білки коров’ячого молока, які перебувають на штучному вигодовуванні?

Якщо у дитини виявлено алергію на білки коров’ячого молока (АБКМ), батькам доводиться шукати альтернативне джерело харчування. Серед різних варіантів сумішей для дітей з АБКМ існують чотири основні типи: гіпоалергенні, з високим гідролізом білків коров’ячого молока, безлактозні та на основі козячого молока. У цій статті ми розберемо кожен з цих типів і допоможемо батькам зробити обґрунтований вибір.

Гіпоалергенні суміші

Гіпоалергенні суміші виготовлені зі спеціально обробленого коров’ячого молока, у якому білки частково розщеплені на менші фрагменти. Це знижує ймовірність того, що імунна система дитини сприйме їх як чужорідні, тим самим зменшуючи ризик алергічних реакцій. Гіпоалергенні суміші є першою лінією лікування АБКМ, оскільки вони дозволяють дитині отримувати необхідні поживні речовини, уникаючи алергену.

Суміші з високим гідролізом білків коров’ячого молока

Якщо гіпоалергенна суміш не дає бажаного ефекту, наступним кроком є призначення суміші з високим гідролізом білків коров’ячого молока. Ці суміші піддаються більш інтенсивному гідролізу, завдяки чому білки розбиваються на ще менші фрагменти, що робить їх менш алергенними. Суміші з високим гідролізом рекомендовані для дітей з тяжкою АБКМ або тих, хто не переносить гіпоалергенні суміші.

Безлактозні суміші

Безлактозні суміші призначаються дітям з непереносимістю лактози, яка є цукром, що міститься в молоці. Лактозна непереносимість не те саме, що АБКМ, але часто супроводжує її. Безлактозні суміші виготовляють зі знелактозованого коров’ячого або рослинного молока, що робить їх придатними для дітей з непереносимістю лактози. Однак вони не підходять для дітей з АБКМ, оскільки все ще містять білки коров’ячого молока.

Суміші на основі козячого молока

Суміші на основі козячого молока виготовляють з молока кіз. У них міститься менше білків коров’ячого молока, що робить їх придатними для дітей з легкою або середньою тяжкістю АБКМ. Деякі дослідження показали, що суміші на основі козячого молока можуть бути легше засвоюватися дітьми з чутливою травною системою. Однак вони не є повністю гіпоалергенними і не підходять для дітей з тяжкою формою АБКМ.

Як вибрати відповідну суміш

Вибір відповідної суміші для дитини з АБКМ залежить від індивідуальних обставин, таких як тяжкість алергії, наявність інших харчових непереносимостей і переносимість дитиною різних типів сумішей.

* Гіпоалергенні суміші слід пробувати першими для дітей з легким або середнім ступенем АБКМ.
* Суміші з високим гідролізом білків коров’ячого молока рекомендуються для дітей з тяжкою АБКМ або тих, хто не переносить гіпоалергенні суміші.
* Безлактозні суміші підходять для дітей з непереносимістю лактози, але не для дітей з АБКМ.
* Суміші на основі козячого молока можна спробувати для дітей з легкою або середньою тяжкістю АБКМ, які не переносить суміші на основі коров’ячого молока.

Батькам слід проконсультуватися з педіатром або лікарем-алергологом, щоб визначити оптимальну суміш для їхньої дитини.

Часті запитання

1. Чи можна дітям з АБКМ давати звичайне коров’яче молоко? Ні, дітям з АБКМ не можна давати звичайне коров’яче молоко, оскільки воно містить білки, що викликають алергію.
2. Як довго дитина з АБКМ повинна залишатися на спеціальній суміші? Тривалість перебування дитини на спеціальній суміші залежить від індивідуальних обставин. Деякі діти можуть перерости АБКМ до 2 років, тоді як іншим потрібно буде продовжувати дотримуватися спеціальної дієти протягом більш тривалого періоду.
3. Чи є інші продукти, яких слід уникати дітям з АБКМ? Так, крім молока, дітям з АБКМ слід уникати будь-яких продуктів, що містять білки коров’ячого молока, такі як йогурт, сир, морозиво та багато видів випічки.
4. Чи є ризики, пов’язані зі спеціальними сумішами? Спеціальні суміші зазвичай безпечні для більшості дітей, але деякі можуть містити менше поживних речовин, ніж звичайне коров’яче молоко. Батькам важливо уважно стежити за ростом і розвитком дитини та проконсультуватися з лікарем, якщо у них виникають будь-які проблеми.
5. Чи існують якісь природні засоби лікування АБКМ? На жаль, не існує жодних науково обґрунтованих природних засобів лікування АБКМ. Найкращий спосіб лікування полягає в униканні алергену та годуванні дитини відповідною сумішшю.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись КАШЕЛЬ У ДІТЕЙ ВВАЖАЄТЬСЯ ХРОНІЧНИМ ПРИ НАСТУПНІЙ ТРИВАЛОСТІ ?
Следующая запись ПРИ ПІДОЗРІ НА АНАФІЛАКСІЮ У ДИТИНИ ЯКІ ЛАБОРАТОРНІ ПОКАЗНИКИ НЕОБХІДНО ВИЗНАЧИТИ :