ЯКЕ З НАВЕДЕНИХ ТВЕРДЖЕНЬ ЩОДО ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ПАЦІЄНТАМИ З МЕТАБОЛІЧНО-АСОЦІЙОВАНОЮ СТЕАТОТИЧНОЮ ХВОРОБОЮ ПЕЧІНКИ Є ПРАВИЛЬНИМ?

Have a question? Ask in chat with AI!

Яка відповідь є правильною?

  • У випадку клінічно значущого фіброзу печінки (≥ F2), треба повністю утримуватися від вживання алкоголю
  • У випадку цирозу печінки варто повністю відмовитися від вживання алкоголю
  • Варто обмежувати споживання алкоголю, повна відмова у курців (як теперішніх, так і колишніх)
  • Усі вищенаведені твердження є правильними

Вплив алкоголю на пацієнтів з метаболічно-асоційованою стеатотичною хворобою печінки

Пацієнти з метаболічно-асоційованою стеатотичною хворобою печінки мають підвищений ризик розвитку цирозу та печінкової недостатності. У таких випадках важливо розуміти вплив споживання алкоголю на перебіг захворювання та приймати обгрунтовані рішення щодо його вживання.

Споживання алкоголю є шкідливим для пацієнтів з метаболічно-асоційованою стеатотичною хворобою печінки з огляду на його негативний вплив на функції печінки та загальний стан здоров’я. При цьому, науково доведено, що алкоголь сприяє прогресуванню стеатозу та збільшенню ризику розвитку цирозу печінки. Тому, у випадку наявності клінічно значущого фіброзу печінки (≥ F2), пацієнтам рекомендується повністю утримуватися від вживання алкоголю.

У випадку цирозу печінки, коли патологічні зміни вже важкі та необоротні, виноювач стоїть на тому, що вони повністю відмовляються від алкоголю. Алкоголь сприяє загальному погіршенню стану пацієнта з цирозом та може призвести до загострення печінкової недостатності.

Також важливим є обмеження споживання алкоголю та повна відмова у курців, як теперішніх, так і колишніх, у пацієнтів з метаболічно-асоційованою стеатотичною хворобою печінки. Куріння також може негативно впливати на стан печінки та загострювати її захворювання.

Отже, враховуючи всі вищенаведені факти, можна зробити висновок, що усі наведені твердження щодо вживання алкоголю пацієнтами з метаболічно-асоційованою стеатотичною хворобою печінки є правильними. Повна відмова від алкоголю є обов’язковою для збереження функцій печінки та запобігання ускладнень.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись ЯКИЙ МЕТОД ОБСТЕЖЕННЯ ПОТРІБНО ВИКОНАТИ У МЕЖАХ ВТОРИННОГО ОЦІНЮВАННЯ РИЗИКУ ФІБРОЗУ ПЕЧІНКИ, ЯКЩО ПОКАЗНИК ШКАЛИ FIB-4 ≥1,3?
Следующая запись ЯКІ З НАВЕДЕНИХ ЧИННИКІВ МОЖУТЬ ЗБІЛЬШУВАТИ РИЗИК РОЗВИТКУ МЕТАБОЛІЧНО-АСОЦІЙОВАНОЇ СТЕАТОТИЧНОЇ ХВОРОБИ ПЕЧІНКИ?