ЯКІ ПРЕПАРАТИ СЛІД ВИКОРИСТОВУВАТИ У ЖІНОК З ПОСТМЕНОПАУЗАЛЬНИМ ОСТЕОПОРОЗОМ (УКРАЇНСЬКІ РЕКОМЕНДАЦІЇ 2023) ТА ДУЖЕ ВИСОКИМ РИЗИКОМ ОСТЕОПОРОТИЧНИХ ПЕРЕЛОМІВ?

Have a question? Ask in chat with AI!

Яка відповідь є правильною?

  • кальцій та вітамін Д
  • парентеральні бісфосфонати
  • замісна гормонотерапія
  • пероральні бісфосфонати

Постменопаузальний остеопороз: оптимальне лікування для попередження остеопоротичних переломів

Постменопаузальний остеопороз є серйозною проблемою, яка стосується багатьох жінок у зрілому віці. Зниження рівня естрогену після менопаузи призводить до посиленої резорбції кісткової тканини та зменшення мінеральної щільності кісток, що може призвести до розвитку кісткових переломів.

Одним з ключових аспектів лікування постменопаузального остеопорозу є правильний вибір лікарських препаратів. Українські рекомендації 2023 року рекомендують використовувати комбіновану терапію, яка включає в себе кальцій та вітамін D у поєднанні з парентеральними бісфосфонатами. Це пояснюється тим, що кальцій та вітамін D сприяють підтримці кісткового здоров’я, а бісфосфонати здатні знижувати розрушення кісток та покращувати їх мінеральну щільність.

Щодо замісної гормонотерапії, вона також може бути ефективною у лікуванні остеопорозу у жінок з постменопаузою, оскільки гормони можуть покращити кістковий обмін. Однак, у зв’язку з можливими побічними ефектами та обмеженою доступністю препаратів, цей метод лікування не є першим вибором.

Пероральні бісфосфонати також використовуються у лікуванні остеопорозу, але їх ефективність може бути обмеженою у деяких жінок через побічні ефекти на шлунок та кишковик.

Отже, враховуючи всі аспекти, оптимальним варіантом лікування постменопаузального остеопорозу та профілактики остеопоротичних переломів у жінок з високим ризиком є використання кальцію та вітаміну D у поєднанні з парентеральними бісфосфонатами.

Правильний вибір: кальцій та вітамін D


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись ЯКІ АНТИОСТЕОПОРОТИЧНІ ПРЕПАРАТИ Є ПРЕПАРАТАМИ «ПЕРШОЇ ЛІНІЇ» ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ОСТЕОПОРОЗУ?
Следующая запись ЯКІ ПОКАЗИ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ ДЛЯ ІНІЦІАЦІЇ АНТИОСТЕОПОРОТИЧНОГО ЛІКУВАННЯ?