Заху

Have a question? Ask in chat with AI!

Заху: Стародавнє місто з багатою історією та культурою

Заху — це місто в Іраці, розташоване в провінції Дахук. Воно є центром району Заху і має населення близько 350 000 людей. Заху знаходиться на березі річки Хабур, яка є притокою річки Тигр.

Історія Заху сягає давніх часів. Вважається, що місто було засноване ще в III тисячолітті до нашої ери. У період Ассирійської імперії Заху був одним з важливих торгових міст. Після падіння Ассирії місто було захоплено персами, а потім греками. У римський період Заху був частиною провінції Месопотамія.

У III столітті нашої ери Заху був захоплений сасанідськими персами. Вони зробили місто своєю резиденцією в регіоні. Після падіння Сасанідської імперії Заху був завойований арабами. Араби перейменували місто в Заху, що означає "благодатна земля".

За часів арабського халіфату Заху був важливим центром торгівлі та культури. Місто було відоме своїми ринками, мечетями та медресе. У XIII столітті Заху був захоплений монголами. Монголи зруйнували місто, але згодом воно було відновлено.

У XVI столітті Заху був завойований Османською імперією. Османські турки правили містом протягом чотирьох століть. За цей час Заху став важливим торговим центром на шляху з Ірану до Туреччини.

Після Першої світової війни Заху став частиною Іраку. У 1925 році місто було оголошено столицею провінції Дахук. Під час Ірано-іракської війни (1980-1988) Заху був одним з основних місць бойових дій. Місто було сильно зруйноване, але згодом було відновлено.

Географія та клімат

Заху розташований на березі річки Хабур, яка є притокою річки Тигр. Місто знаходиться в долині, оточеній горами. Клімат Заху континентальний, з жарким літом і холодною зимою. Середня температура в січні становить +5 °C, а в липні +35 °C.

Економіка

Основними галузями економіки Заху є торгівля, сільське господарство та туризм. Місто є важливим торговим центром на шляху з Ірану до Туреччини. У Заху є кілька ринків, де можна купити різні товари, від продуктів харчування до одягу та сувенірів.

Культура

Заху має багату культуру. У місті є кілька музеїв, театрів та кінотеатрів. Також у Заху є кілька історичних пам'яток, таких як мечеть Убейда Аллаха ібн аль-Джарраха та цитадель Заху.

Туризм

Заху є привабливим туристичним місцем. Місто приваблює туристів своїми історичними пам'ятками, природними красотами та гостинністю місцевих жителів. У Заху є кілька готелів, ресторанів та кафе, де туристи можуть зупинитися та відпочити.

Висновок

Заху — це стародавнє місто з багатою історією та культурою. Місто розташоване в мальовничій долині, оточеній горами. Заху є важливим торговим центром, а також привабливим туристичним місцем.

Часті запитання

  1. Де знаходиться Заху?
  2. Яка історія Заху?
  3. Який клімат у Заху?
  4. Яка економіка Заху?
  5. Які пам’ятки культури та туризму є в Заху?


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Vivendi
Следующая запись Цингер Микола Якович

Последние темы форума