ZEMS SPIEDIENS: KO ĒST

Have a question? Ask in chat with AI!

Zems Spiediens: Ko Ēst

Ja Jums ir zems asinsspiediens, Jūs zināt, cik tas var būt traucējoši. Jūs varat izjust reiboni, vieglprātību un pat ģīboni. Lai gan pastāv vairāki medikamenti zema asinsspiediena ārstēšanai, ir arī vairākas pārtikas, ko varat ēst, lai palielinātu asinsspiedienu dabiski.

Kādi Pārtikas Produkti Var Palielināt Asinsspiedienu?

* Sāls. Sāls ir viens no svarīgākajiem minerāliem organismā. Tas palīdz regulēt šķidrumu līdzsvaru un asinsspiedienu. Ja Jums ir zems asinsspiediens, varat mēģināt ēst vairāk sāls. Tomēr ir svarīgi nepārspīlēt ar sāli, jo tas var izraisīt citas veselības problēmas.
* Ūdens. Ūdens ir vēl viens svarīgs faktors asinsspiediena regulēšanā. Ja Jūs esat dehidrēts, Jūsu asinsspiediens var samazināties. Tāpēc ir svarīgi dzert daudz ūdens visas dienas garumā.
* Kofeīns. Kofeīns ir stimulants, kas var palielināt asinsspiedienu. Ja Jums ir zems asinsspiediens, varat mēģināt dzert vairāk kafijas, tējas vai enerģijas dzērienu. Tomēr ir svarīgi nepārspīlēt ar kofeīnu, jo tas var izraisīt nervozitāti, bezmiegu un citas veselības problēmas.
* Vielas, kas satur nātriju. Nātrijs ir minerāls, kas palīdz regulēt šķidrumu līdzsvaru un asinsspiedienu. Pārtikas produkti, kas satur daudz nātrija, ietver sāli, olīvas, siera, gaļu un zivis.
* Vielas, kas satur kāliju. Kālijs ir minerāls, kas palīdz regulēt šķidrumu līdzsvaru un asinsspiedienu. Pārtikas produkti, kas satur daudz kālija, ietver banānus, apelsīnus, kartupeļus un spinātus.
* Vielas, kas satur magniju. Magnijs ir minerāls, kas palīdz regulēt šķidrumu līdzsvaru un asinsspiedienu. Pārtikas produkti, kas satur daudz magnija, ietver mandeles, baltos pupiņas un tumšās lapu dārzeņus.

Diētas Padomi Mazam Asinsspiedienam

* Ēdiet daudzveidīgu uzturu. Labākais veids, kā nodrošināt, ka Jūs saņemat visas nepieciešamās uzturvielas, ir ēst dažādus pārtikas produktus. Ēdiet daudz augļu, dārzeņu, pilngraudu un liesu olbaltumvielu.
* Ierobežojiet piesātināto un transtauku patēriņu. Piesātinātie un transtauki var palielināt holesterīna līmeni asinīs, kas var izraisīt sirds slimības un insultu. Izvairieties no pārtikas, kas satur daudz piesātināto un transtauku, piemēram, trekna gaļa, sviests, sieri un ceptiem pārtikas produktiem.
* Ēdiet vairāk šķiedrvielu. Šķiedrvielas var palīdzēt pazemināt holesterīna līmeni asinīs un uzlabot sirds veselību. Šķiedrvielas ir atrodami augļos, dārzeņos, pilngraudu produktos un pākšaugos.
* Ierobežojiet nātrija patēriņu. Nātrijs var palielināt asinsspiedienu. Izvairieties no pārtikas, kas satur daudz nātrija, piemēram, sāli, olīvas, siera, gaļu un zivis.
* Ierobežojiet alkohola patēriņu. Alkohols var pazemināt asinsspiedienu. Ja Jums ir zems asinsspiediens, izvairieties no pārmērīga alkohola patēriņa.

Bieži Uzdotie Jautājumi

* Vai ir kādi pārtikas produkti, kurus man vajadzētu izvairīties, ja man ir zems asinsspiediens?

Jā, ir daži pārtikas produkti, kurus Jums vajadzētu izvairīties, ja Jums ir zems asinsspiediens. Šie pārtikas produkti ietver:
* Pārtikas produkti, kas satur daudz cukura
* Pārtikas produkti, kas satur daudz kofeīna
* Pārtikas produkti, kas satur daudz alkohola
* Pārtikas produkti, kas satur daudz nātrija

* Vai ir kādi medikamenti, kas var izraisīt zemu asinsspiedienu?

Jā, ir daži medikamenti, kas var izraisīt zemu asinsspiedienu. Šie medikamenti ietver:
* Diurētiskie līdzekļi
* Beta blokatori
* ACE inhibitori
* Angiotenzīna II receptoru blokatori
* Kalcija kanālu blokatori

* Ko man darīt, ja man ir reibonis vai vieglprātība?

Ja Jums ir reibonis vai vieglprātība, Jums vajadzētu apsēsties vai apgulties un pacelt kājas. Jūs varat arī dzert ūdeni vai sāļu šķīdumu. Ja Jums ir smags reibonis vai vieglprātība, Jums vajadzētu nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību.

* Kā es varu novērst zemu asinsspiedienu?

Ir vairākas lietas, ko Jūs varat darīt, lai novērstu zemu asinsspiedienu. Šīs lietas ietver:
* Ēdiet veselīgu uzturu
* Dzert daudz ūdens
* Izvairīties no pārmērīga alkohola patēriņa
* Regulāri vingrot
* Izvairīties no stāvēšanas ilgu laiku
* Valkāt kompresijas zeķes

* Kad man vajadzētu konsultēties ar ārstu par zemu asinsspiedienu?

Jums vajadzētu konsultēties ar ārstu par zemu asinsspiedienu, ja Jūs piedzīvojat kādu no šādiem simptomiem:
* Reibonis
* Vieglprātība
* Ģībonis
* Ātra sirdsdarbība
* Apgrūtināta elpošana
* Sāpes krūtīs
* Neskaidra redze


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись ЗАШТО СЕ ПРИМЕЋЕ ЖИРАФЕ?
Следующая запись VILKET GULD ÄR DYRARE GULT ELLER RÖTT